‚Tohle nebylo naše maximum.‘ Trenér českých běžců na lyžích věří po Tour de Ski v lepší výsledky

Tradičním výjezdem do sjezdovky, na horu Alpe Cermis, skončil 13. ročník Tour de Ski. Do cíle se dostali celkem čtyři čeští běžci na lyžích, ale ve výsledkových listinách bohužel musíte hledat jejich jména výrazně níž než třeba před devíti lety, kdy v Itálii podruhé triumfoval Lukáš Bauer.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžci na lyžích během letošního ročníku Tour de Ski

Běžci na lyžích během letošního ročníku Tour de Ski | Foto: Karl-Josef Hildenbrand | Zdroj: ČTK/AP

Na úpatí hory Alpe Cermis dřív slavil český tým díky Lukáši Bauerovi velká vítězství, jenže jak známo, od té doby se mnohé změnilo. Už se to zdá být tak dávno.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští reprezentanti na Tour de Ski nezářili tak, jako byli v předchozích letech čeští fanoušci zvyklí. Podle jejich finského trenéra ale není tak špatně, jak se zdá

„V té době jsem ještě závodně nelyžovala. V té době jsem ještě dělala závodně atletiku, takže nemůžu říct, že bych si to přesně pamatovala. Vím, že vyhrál, ale ten závod jako takový znám spíš ze záznamu. To byl úplně jiný level závodění,“ říká pro Radiožurnál aktuálně nejlepší z Čechů, Kateřina Razýmová.

Jenže zatímco Bauer měl tehdy v cíli dost času na to, aby se vydýchal a pozdravil fanoušky, než dorazí jeho soupeři, Razýmová teď ztratila přes třináct minut na vítězku Norku Oestbergovou. Ale v neslavných časech je prostě třiadvacátá příčka solidním výsledkem.

„Za 23. místo jsem ráda. Nicméně je mi jasné, že je to částečně ovlivněné tím, kolik nás dojelo. Nějaké lidi jsem za sebou nechala, poslední jsem nebyla, takže to je určitě dobrý,“ hodnotí svůj výkon Razýmová.

Startuje Světový pohár v běhu na lyžích. Český tým je v omlazené sestavě bez Jakše, Razýma i Kožíška

Číst článek

Po kompletní obměně reprezentačního týmu teď zkrátka k radosti stačí výrazně méně než před lety, každý bod do celkového hodnocení Světového poháru se počítá a právě proto je hlavní trenér, Fin Illka Jarva, spokojený s řadou výsledků.

Mezi úspěšnými reprezentanty jmenuje své mladé svěřence Janatovou, Beranovou a Pechouška, kteří hned v první etapě Tour vlastně až senzačně postoupili z kvalifikace sprintu, i když pamětníky Bauerových úspěchů tím asi zrovna nedostane. Ale prý by mělo být brzy zase lépe.

„Určitě si myslím, že to nebylo naše maximum, hlavně u kluků. Myslím, že se můžeme zlepšovat. Ale hlavně s výsledky Katky jsem spokojený, posbírala několik bodů, měla tu velmi dobré závody, a zase se o něco zlepšila,“ věří Jarva, kterému na Tour de Ski z různých důvodů chyběli jinak jedničky obou českých týmů, sourozenci Michal a Petra Novákovi.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme