Tréninky biatlonistů v Novém Městě na Moravě přerušil silný vítr. Organizátoři doplnili sníh na tratě

Dva dny před začátkem komplikuje počasí mistrovství světa biatlonistů v Novém Městě na Moravě. Silný vítr zrušil veškeré pondělní tréninky. Organizátoři toho využili k doplnění sněhu na tratě. Informoval o tom tiskový šéf šampionátu Tomáš Hermann.

Nové Město na Moravě Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonový areál v Novém Městě na Moravě

Pondělní tréninky biatlonistů v Novém Městě na Moravě přerušil silný vítr (ilustrační foto) | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Pořadatelé mají v zásobnících 50 000 metrů krychlových technického sněhu. Do rána ho na tratích kvůli dešti mírně ubylo. Silný vítr ale zrušil pondělní tréninky, biatlonisté se tak na tratě ve zrekonstruované Vysočina Areně dostanou až v úterý, den před prvním závodem, kterým bude smíšená štafeta.

Věřím, že budeme stejně úspěšní, jako na minulém šampionátu, říká Hamza o českém týmu

Číst článek

„Důvodem zrušení tréninku a uzavření tratí je silný nárazový vítr, který místy dosahoval rychlosti až 90 kilometrů v hodině,“ uvedl Hermann. „Přes noc jak zapršelo a foukalo, tak jsme zaznamenali úbytek sněhu. Trošku se to liší podle úseku trati, řekněme nějakých deset až patnáct centimetrů,“ dodal Hermann.

Tratě jsou podle něho připravené pro závody všech délek. Sníh je na okruzích od 1500 metrů po čtyři kilometry, který je určený pro vytrvalostní závod mužů. Šířka trati je šest až osm metrů, musí na ní být podle Hermanna nejméně dvacet centimetrů sněhu.

Ze zásobníku, který je součástí novoměstské Vysočina Areny, je možné sníh na tratě doplňovat. Uskladněný je od minulého roku.

Nervózní jsem pořád, přiznává sportovní reportér Suchan. V Novém Městě očekává skvělou atmosféru

Číst článek

„A když mrzne, plní se průběžně. Ale samozřejmě se zásobník vždycky zaplní na léto. Na letošek tam bylo nějakých 40 000 kubíků sněhu. Překryje se to štěpkou a většinou to bývá tak, že přes léto tam kolem 25 procent zásob ubyde,“ popsal Hermann.

„Loňské zásoby jsou základem sněhové pokrývky, která je teď na tratích, ale když v prosinci a lednu mrzlo, tak se na trať stříkal další technický sníh,“ dodal. Technický sníh je oproti přírodnímu odolnější vyšším teplotám.

V neděli bylo v Novém Městě na Moravě okolo sedmi stupňů Celsia. Trať si mohli vyzkoušet první technici a závodníci. V pondělí bylo přes deset stupňů. Organizátoři na webu uvedli, že sněhová vrstva je dostatečně silná a měla by vydržet dva týdny, i kdyby se počasí nezlepšilo. Podle meteorologů klesnou v noci teploty na šest až tři stupně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme