Kvalifikace v Bischofshofenu byla zrušena, skokani se na můstek nedostanou kvůli silnému sněžení

Kvůli sněžení byl zrušen sobotní trénink a kvalifikace závěrečného dílu Turné čtyř můstků v Bischofshofenu. Skákat by se mělo v neděli před závodem. Trénink je v plánu od 13.30, o hodinu později by měla začít kvalifikace a první soutěžní kolo podle původního plánu v 17.00.

Bischofshofen / Rakousko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Můstek v rakouském Bischofshofenu | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

Do závěrečného závodu jde z šestého místa v průběžném hodnocení Turné český skokan Roman Koudelka, který má teoreticky šanci vylepšit své nejlepší celkové umístění z prestižního klání - páté místo z roku 2015. Spolu s ním do kvalifikace zasáhnou Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Lukáš Hlava.

Koudelka během závodů trénuje psychiku. ‚Opravdu kvalitních skoků má v sezoně pět,‘ říká trenér

Číst článek

„Skoky jsou zimní sport, s podobnou situací je třeba počítat. Teď půjdeme místo závodu do tělocvičny na silový trénink,“ řekl po odložení kvalifikace kouč David Jiroutek.

Blízko vítězství je lídr Světového poháru Japonec Rjoju Kobajaši, který vyhrál první tři závody Turné v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu i v Innsbrucku.

Kobajaši má obrovský náskok 45,5 bodu před Němcem Markusem Eisenbichlerem. Výhrou ve všech čtyřech závodech Turné by se japonský skokan zařadil po bok Němce Svena Hannawalda a Poláka Kamila Stocha.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme