Koudelka obsadil při třetím závodě Turné čtyř můstků deváté místo, vítězem se znovu stal Kobajaši

Český skokan Roman Koudelka skončil při třetím závodě Turné čtyř můstků v rakouském Innsbrucku devátý. Vítězem se stal znovu japonský suverén Rjoju Kobajaši, který zatím nenašel přemožitele. Na stupních vítězů ho doplnili domácí Stefan Kraft a Andreas Stjernen z Norska. Další čeští zástupci skončili už po prvním závodním skoku. Čestmír Kožíšek obsadil celkově 38. místo a Viktor Polášek skončil 44.

Innsbruck Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka na Turné čtyř můstků | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

Koudelka nastoupil do druhého kola jako třináctý, když v tom prvním po nepříliš povedeném skoku skončil osmnáctý.

Na druhý pokus se mu už dařilo více, když skočil 125 metrů a ujal se průběžného vedení.

Koudelka byl v innsbrucké kvalifikaci druhý, postoupili i Kožíšek s Poláškem

Číst článek

To český reprezentant neudržel, ale i tak se posunul o devět příček dopředu a obsadil deváté místo. Na stupně vítězů chybělo Koudelkovi čtrnáct bodů.

Skvělou formu potvrdil znovu Japonec Kobajaši. Ten suverénně vedl už po prvním kole a při druhém skoku potvrdil svou výkonnost, když doletěl až na značku 130,5 metru. Druhý skončil domácí Stefan Kraft a třetí místo bere Nor Andreas Stjernen.

V celkovém pořadí stále vede japonský závodník. Za ním je Markus Eisenbichler a třetí místo patří Andreasi Stjernenovi. Koudelka si po prvním rakouském závodě Turné pohoršil na šestou příčku.

Turné pokračuje už v sobotu kvalifikací na poslední závod v rakouském Bischofshofenu a v neděli pak čeká skokany poslední závod seriálu.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme