Kvalifikace v Bischofshofenu českým skokanům nevyšla, v hlavním závodě se představí jen Koudelka

Závěrečný závod Turné čtyř můstků bude z českých reprezentantů skákat jen Roman Koudelka. Viktor Polášek, Filip Sakala a Čestmír Kožíšek vypadli v rakouském Bischofshofenu v nedělní kvalifikaci. Průběžně sedmnáctý muž Turné Koudelka v ní skočil 128 metrů a obsadil 27. místo.

Bischofshofen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka při kvalifikace v rakouském Bischofshofen

Roman Koudelka při kvalifikace v rakouském Bischofshofen | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

Kvalifikaci těsně vyhrál Rakušan Stefan Kraft, který ze sníženého nájezdu pro nejlepší desítku dolétl na 134,5 metru.

Koudelka skončil v Innsbrucku šestnáctý, další Češi se na body nedostali. Vyhrál Nor Lindvik

Koudelka se v prvním kole vyřazovacího systému utká s domácím Janem Hörlem. Poprvé při tomto ročníku Turné bude v závodě osamocen.

Z jeho reprezentačních kolegů měl k postupu nejblíže Polášek, který skokem dlouhým 120 metrů obsadil 52. příčku. Od závodu ho dělila dvě místa a 1,4 bodu. Sakala skočil 116 metrů a obsadil 57. místo. Ani jednou na tomto Turné neprošel do závodu Kožíšek, který byl dnes za 113 metrů devětapadesátý.

Vítěz Turné z roku 2015 Kraft získal prémii 5000 eur za vítězství v kvalifikaci o jedinou desetinu bodu před Japoncem Daikim Item. Lídr Turné Dawid Kubacki z Polska obsadil třináctou příčku, vítěz předchozích dvou závodů Marius Lindvik z Norska byl devátý.

Kvalifikace na závod SP a závěrečný díl Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích v Bischofshofenu (Rakousko):
1. Kraft (Rak.) 150,8 b. (134,5 m), 2. Ito (Jap.) 150,7 (138), 3. Stoch (Pol.) 150,4 (136), 4. Schmid 149,5 (139), 5. Leyhe (oba Něm.) 149,2 (138), 6. R. Kobajaši (Jap.) 148,8 (134), ...27. Koudelka 128,3 (128), 52. Polášek 110,0 (120), 58. Sakala 103,7 (116), 60. Kožíšek (všichni ČR) 101,4 (113).

Dvojice pro 1. kolo závodu: Koudelka - Hörl (Rak.).