Turné čtyř můstků začal nejlépe Nor Granerud, Koudelka skončil v prvním kole a nebodoval

Úvodní závod 71. ročníku Turné čtyř můstků v Oberstdorfu vyhrál norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud. Jediný Čech v závodu Roman Koudelka body do Světového poháru nezískal, obsadil 44. místo.

Oberstdorf (Německo) (Aktualizováno: 19:30 29. 12. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Halvor Egner Granerud

Halvor Egner Granerud | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

Šestadvacetiletý Granerud si před 25.000 diváky připsal první vítězství na Turné v kariéře. V Oberstdorfu vyhrál už středeční kvalifikaci a nejlepší byl i v obou soutěžních kolech. Na druhém místě skončil s odstupem 13,4 bodu Polák Piotr Žyla, třetí byl jeho krajan a lídr SP Dawid Kubacki.

Jediné české zlato z Pekingu. Ledecká kralovala mezi snowboardistkami, na lyžích jí chybělo štěstí

Třiatřicetiletý Koudelka, jenž byl na Turné v minulosti dvakrát celkově pátý, se v Oberstdorfu podruhé v sezoně kvalifikoval do závodu.

Skokem dlouhým 109,5 m jednoznačně prohrál souboj s Norem Danielem-André Tandem a nedostal se ani mezi pět šťastných poražených s nejlepšími výkony.

Zkušený český reprezentant si připsal nejlepší výsledek v neúspěšné sezoně, v úvodním závodu ve Wisle byl padesátý.

Turné pokračuje na Nový rok závodem v Garmisch-Partenkirchenu, následují rakouské můstky v Innsbrucku (4. ledna) a Bischofshofenu (6. ledna).

Závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Oberstdorfu

1. Granerud (Nor.) 312,4 b. (142,5+139 m), 2. Žyla 299,0 (132,5+137), 3. Kubacki (oba Pol.) 294,9 (140,5+136), 4. Geiger (Něm.) 293,6 (136,5+134), 5. Kraft (Rak.) 292,0 (133,5+138), 6. Wellinger (Něm.) 285,2 (135+132), ...44. Koudelka (ČR) 96,9 (109,5).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 32 závodů): 1. Kubacki 710, 2. Lanišek (Slovin.) 602, 3. Granerud 516, 4. Kraft 512, 5. Žyla 457, 6. Fettner (Rak.) 309.