Geiger zahájil sezonu skokanů na lyžích vítězně, Polášek obsadil 44. místo a vůbec nebodoval

Německý skokan na lyžích Karl Geiger vyhrál úvodní závod Světového poháru v Nižním Tagilu. Obhájce křišťálové trofeje Halvor Egner Granerud z Norska byl třetí. Viktor Polášek v Rusku na startu olympijské sezony obsadil 44. místo a nebodoval.

Nižnij Tagil Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý skokan na lyžích Karl Geiger

Německý skokan na lyžích Karl Geiger | Foto: KAI PFAFFENBACH | Zdroj: Reuters

Osmadvacetiletý Geiger figuroval po prvním kole na druhém místě, na rozdíl od Graneruda se mu však vydařil i druhý pokus. Na úvodní skok 134,5 metru navázal 133 metry a v celkovém hodnocení porazil o 8,7 bodu druhého Japonce Rjojua Kobajašiho. Norský rival ve finále předvedl jen 125 metrů a klesl z první příčky na třetí.

Olympijská premiéra českých skokanek na lyžích se blíží, Ulrichová a Indráčková jsou v plném tréninku

Geiger tak zahájil novou sezonu stejně, jako ukončil tu minulou. Navázal na dvě výhry v závěrečných leteckých závodech v Planici a ve Světovém poháru se radoval z desátého vítězství v kariéře.

Polášek v prvním závodě pod vedením staronového reprezentačního kouče Vasji Bajce neprošel v Nižním Tagilu do druhého kola. Po páteční kvalifikaci jediný český zástupce v soutěži skočil 112,5 metru, v kombinaci s velkým bodovým odpočtem za vítr mu to ale stačilo jen na umístění na 44. příčce. Nevydařený vstup do sezony se může pokusit napravit v neděli, kdy je na programu druhý závod.

V závodním skoku jsem udělal chybu v nájezdovém postavení. Vím, co musím udělat, aby skok vyšel a už se nemůžu dočkat zítřka, kdy bude další závod a šance na reparát, řekl Polášek, jenž v soutěži nedokázal navázat na lepší výkon ze zkušebního kola.

„Ve zkušebním kole Viktor ukázal, že má na bodovanou třicítku, ale v závodním kole bohužel neuhlídal nájezdové postavení a uspěchal odraz. To ho stálo důležité metry,“ konstatoval asistent trenéra Jan Matura.