Vítková v Anterselvě doběhla na stupně vítězů, Jislová má nejlepší výsledek kariéry

Biatlonistka Veronika Vítková skončila potřetí v letošním Světovém poháru na třetím místě. Ve sprintu v italské Anterselvě jí pomohla především čistá střelba. Jessica Jislová skončila ve druhé desítce.

Anterselva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Vítková

Veronika Vítková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Veronika Vítková skončila v posledních třech zastávkách světového poháru na stupních vítězů, i v italské Anterselvě, stejně jako v Oberhofu, skončila na třetím místě ve sprintu. Lepší byly jen vítězná Norka Tiril Eckoffová a druhá Němka Laura Dahlmeierová.

Nejradši má chlupaté knedlíky a během závodů strouhá brambory. Kuchař biatlonistů Jan Jahoda

Veronice Vítkově nesvědčí vysokohorské prostředí v Anterselvě a v závěrečném běžeckém okruhu přišla o ještě lepší umístění. Z druhé střelby odjížděla dva a půl sekundy před Němkou, ta ale v posledním kole byla o 11 vteřin rychlejší. Eckhoffová vyhrála závod SP po 10 měsících.

Svůj nejlepší závod v seriálu zajela v Anterselvě Jessica Jislová. Díky čisté střelbě a obstojnému běhu skončila 15. Eva Puskarčíková dvakrát chybovala na střelnici vstoje a trestná kola ji odsunula do třetí desítky.

Do sobotního stíhacího závodu se kvalifikovala ještě Markéta Davidová. Mimo nejlepší šedesátku skončily Veronika Zvařičová, která sice střílela čistě, ale na trati byla jedna z nejpomalejších, Lucie Charvátová zase spáchala šest chyb na střelnici.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):
Ženy - sprint 7,5 km: 1. Eckhoffová (Nor.) 21:05,3 (0 tr. okruhy), 2. Dahlmeierová (Něm.) -12,0 (0), 3. Vítková (ČR) -20,6 (0), 4. Domračevová (Běl.) -23,0 (1), 5. Bescondová (Fr.) -26,6 (0), 6. Jurlovová-Perchtová (Rus.) -39,4 (0), 7. Wiererová (It.) -40,0 (1), 8. E. Gasparinová (Švýc.) -52,6 (0), 9. Hildebrandová -54,2 (0), 10. Herrmannová (obě Něm.) -56,2 (2), ...15. Jislová -1:07,8 (0), 23. Puskarčíková -1:27,3 (2), 46. Davidová -1:57,6 (2), 71. Zvařičová -2:41,3 (0), Charvátová (všechny ČR) nedokončila.
Průběžné pořadí SP (po 13 z 22 závodů): 1. Mäkäräinenová (Fin.) 504, 2. Kuzminová (SR) 493, 3. Wiererová 435, 4. Braisazová (Fr.) 393, 5. Dahlmeierová 390, 6. Vítková 380, ...25. Puskarčíková 165, 54. Jislová 44, 78. Zvařičová 9, 82. Davidová 6.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít