Za Kasaiem dorazil na Turné dvoučlenný fanklub, japonskému veteránovi fandí i soupeři

Nestává se často, aby sportovní fanklub měl jen dva členy a za svým sportovcem letěl přes půl světa. Výjimkou jsou dva Japonci, kteří jsou teď na Turné čtyř můstků a sledují tam legendu skoků na lyžích Noriakiho Kasaie.

Garmisch-Partenkirchen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noriaki Kasai | Foto: Michael Dalder | Zdroj: Reuters

Kousek od místa, kudy chodí skokani kolem lidí, stojí žena a muž asi tři metry od sebe. Mezi sebou mají roztažený velký transparent. Na něm je japonská vlajka a nápis „Legenda Noriaki Kasai.“

Čip na lyžích nabízí skokanům další údaje, Koudelka novinku sundal po prvním tréninku

Číst článek

Žena se jmenuje Morita a po Německu a Rakousku cestují jen kvůli japonskému veteránovi. Po závodě na něj čekali kousek od východu pro skokany a doufali, že se jich všimne.

Kasai se svého fanklubu ani neměl moc šanci všimnout. A tak dvojice skládá bílý transparent s vlajkou a nápisem o legendě a na další jeho skok si počká dva dny.

Žádné jiné fanoušky z Japonska dvojice prý nepotkala. Počet nadšenců z druhého konce světa japonský fanoušek Noriakiho Kasaie ukazuje pomocí palce a ukazováčku, mezi které by se mu vešlo maximálně párátko.

„Já jsem ještě nebyl na světě a on už skákal svěťák. Je to jedna z největších legend tohohle sportu, každý ho neskutečně bere, je to pan někdo,“ svěřuje se český reprezentant Vojtěch Štursa.

„Je to legenda. Je jedno, jak skočí. Všichni mu fandí,“ dodává Čestmír Kožíšek.

Noriaki Kasai i přes velkou podporu není ve výsledkové listině na první stránce. V Oberstdorfu skončil 46. a v Ga-Pa ani neprošel do hlavního závodu.  V Innsbrucku ale bude mít zase jeho skok diváckou kulisu, jako kdyby tam byl doma.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme