Zemřel olympijský vítěz Steven Holcomb. Amerického bobistu našli mrtvého v tréninkovém centru

Americký bobista Steven Holcomb, olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa, byl nalezen mrtev v tréninkovém centru v Lake Placid. Bylo mu 37 let.

Lake Placid/USA Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Steven Holcomb | Zdroj: Reuters

„Je to obrovská ztráta nejen pro americký tým, ale i pro celé bobování. Steven byl tvář našeho sportu, všichni jsme ho napodobovali. Každý pilot na světě ho pozoroval, protože byl tak dobrý," řekl Nick Cunningham, další americký bobista, který byl v Lake Placid ubytován vedle Holcomba.

Steven Holcomb byl v tréninkovém středisku nalezen mrtev. Příčina jeho úmrtí zatím není známá.

37letý Holcomb pětkrát vyhrál mistrovství světa a má tři medaile z olympijských her. Tu nejcennější zlatou získal jako pilot amerického čtyřbobu v roce 2010 ve Vancouveru. Tehdy ukončil 62leté čekání amerických bobistů na olympijské zlato.

O čtyři roky později v Soči získal dvě bronzové medaile v posádce dvoj i čtyřbobu. Všeobecně se předpokládalo, že bude členem a hvězdou amerického týmu v Pchjongčchangu.

Během kariéry se bobista musel vypořádat s degenerativním onemocněním zraku. Jednou se kvůli tomu dokonce pokusil i o sebevraždu. Nakonec ale problémy s viděním vyřešil a o své psychice otevřeně mluvi.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme