České skokanky skončily v závodě družstev deváté, titul mistryň světa vezou domů Němky

Německé skokanky na lyžích vyhrály na mistrovství světa v Seefeldu premiéru soutěže družstev, další medaile získaly týmy Rakouska a Norska. České reprezentantky skončily deváté a do druhého kola nepostoupily.

Seefeld Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Juliane Seyfarthová, Ramona Straubová, Carina Vogtová a Katharina Althausová navázaly na nedělní zlato svých reprezentačních kolegů | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuter

Juliane Seyfarthová, Ramona Straubová, Carina Vogtová a Katharina Althausová navázaly na nedělní zlato svých reprezentačních kolegů. Rakouskou čtveřici předčily o 18,6 bodu, bronzové Norky s vedoucí ženou Světového poháru Maren Lundbyovou o 22.

Čeští skokani na lyžích berou v týmové soutěži osmé místo, triumf slaví po 18 letech Němci

Číst článek

Maren Lundbyová předvedla nejhodnotnější skok soutěže, která v prvním kole skočila 108 metrů a dostala 78 bodů. Vítěznému Německu nejvíc přispěla Ramona Straubová, její nejdelší skok měřil 106 metrů. 

Pokračuje tak souboj Německa a Norska o nejúspěšnější výpravu šampionátu. Po 12 disciplínách vedou norští lyžaři na zlaté medaile 6:5, zbývající triumf má na kontě Švédsko.

Marta Křepelková, Štěpánka Ptáčková, Karolína Indráčková a Zdeňka Pešatová skákaly jen v prvním kole. Od nejlepší osmičky dělilo české kvarteto 32 bodů, za ním zůstaly ještě týmy USA a Kazachstánu.

Nejlepší skok z české čtveřice předvedla Zdeňka Pešatová. Čerstvě 20letá rodačka z Tanvaldu překonala při svém pokusu o půl metru 90metrovou hranici a dostala 43 bodů, další Češky 90 metrů atakovaly neúspěšně. 

Historisches #Gold 🥇 für die #DSV-#Skispringerinnen! 🇩🇪 Bei der Nord. Ski-WM in @Seefeld2019 gewinnen #Seyfarth, #Straub, #Vogel und #Althaus das erste Teamspringen der WM-Geschichte! Bravo, Mädels 👏🚀
___
#TeamDeutschland #WirfuerD #Skispringen #SkiDeutschland @Deutscher Skiverband

18:26 – 26. 02. 2019

24 182

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Seefeldu (Rakousko):

Skoky:

Ženy - družstva: 1. Německo (Seyfarthová, Straubová, Vogtová, Althausová) 898,9, 2. Rakousko (Pinkelnigová, Seifriedsbergerová, Hölzlová, Iraschková-Stolzová) 880,3, 3. Norsko (Strömová, Braatenová, Opsethová, Lundbyová) 876,9, 4. Slovinsko 828,1, 5. Rusko 820,3, 6. Japonsko 806,1, 7. Francie 718,1, 8. Itálie 690,5, 9. ČR (Křepelková, Ptáčková, Indráčková, Pešatová) 326,6 - vyřazena v 1. kole.

vman, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme