Uvidí fanoušci Samkovou závodit v Česku? Lyžařský svaz řeší financování Světových pohárů

Snowboardcrossařka Eva Samková by měla v příští sezoně jet poprvé v Česku závod Světového poháru. Jisté to ale není. Akce na Dolní Moravě je jedním ze tří závodů elitního seriálu, které zajišťuje Svaz lyžařů České republiky. Ten by ale na všechny tři akce dohromady potřeboval od státu příspěvek přibližně 35 milionů korun. 

Dolní Morava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední skok finále, Eva Samková vlevo ve žlutých kalhotách

Na olympiádě v Pchjongčchangu vybojovala Eva Samková bronz. V zimě by se měla představit na Světovém poháru v Česku. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Kromě snowboardcrossu jde ještě o závody v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě a ve snowboardovém slopestylu ve Špindlerově Mlýně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bude Česko v příští sezoně hostit tři zimní Světové poháry? Svaz řeší, jestli bude mít dost peněz

„Apeluju na Národní sportovní agenturu a na Milana Hniličku, aby nám dopředu řekl financování významných sportovních akcí. A pokud bude panovat nejistota, tak budeme uvažovat, jestli Světové poháry uspořádáme,“ říká šéf lyžařského svazu Lukáš Heřmanský s tím, že prioritu má snowboardcross. Všechny tři akce jsou přibližně stejně nákladné.

„Většinou je ten příspěvek od státu kolem deseti dvanácti milionů a ty akce se pohybují od patnácti do dvaceti milionů, takže se ještě musí sehnat sponzorské peníze,“ vysvětluje Heřmanský.

Tyhle akce už svaz nahlásil, v předběžných kalendářích se s nimi počítá, ale koronavirová krize mohla situaci výrazně změnit a na podzimní konferenci Mezinárodní lyžařské federace může přijít řada změn.

Česká zima nabídne čtyři podniky Světového poháru. Představí se Samková i biatlonisté v Novém Městě

Číst článek

„Čekám, že bude rušno a že spousta pořadatelů Světových pohárů napříč celým světem vyčkává, jaké bude mít peníze,“ říká Heřmanský.

V každém případě by se Česku nehodilo akce znovu rušit, vždyť už muselo odříct třeba Světový pohár skokanů na lyžích. A protože je Česko trochu stranou tradičních alpských destinací, nemusela by pak mít federace takovou touhu mu elitní závody dávat.

„Pokud by se rušily Světové poháry, tak jsme určitě nedůvěryhodný partner. Řekl bych, že teď je po koronaviru taková doba, že se kalendář ještě bude měnit, a spousta pořadatelů ještě neví, jakou budou mít podporu od svých států,“ naznačuje Lukáš Heřmanský, že zatím je situace hodně nejistá.

Martin Charvát, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme