Žižkovští fotbalisté vyhráli a jsou třetí v tabulce

Fotbalisté Viktorie Žižkov porazili v dohrávce 22. kola Gambrinus ligy Teplice 2:0. Autory branek byli ve 49. minutě Tomáš Oravec a v 87. Aleš Pikl. Díky vítězství se žižkovští posunuli v tabulce s osmatřiceti body na třetí místo za Spartu a Slavii, Teplice klesly na šestou pozici.

Gambrinus liga

První šancí Viktorky byla dělová rána Novotného v pětadvacáté minutě, který ale trefil jen břevno. O čtrnáct minut později centroval teplický Doležal z přímého kopu, v domácí šestnáctce usměrňoval míč hlavou Zelenka a trefil tyč, poté žižkovští zadáci nebezpečí zažehnali. Po rohovém kopu domácího Ščasného ve čtyřicáté deváté minutě teplická obrana odvrátila míč jen na hranici šestnáctky, odtud střílel Buryán, míč zachytil asi šest metrů před brankou Oravec a prostřelil jak gólmana Poštulku, tak obránce na brankové čáře - Oravec na jaře skóroval už popáté. Pak se ještě činili teplický Voříšek a znovu žižkovský Oravec, ale ten už podruhé úspěšný nebyl. Tři minuty před koncem skóroval Pikl.

Dohrávka 22. kola Gambrinus ligy:

Viktoria Žižkov - FK Teplice 2:0 (0:0)
Branky: 49. Oravec, 87. Pikl. Rozhodčí: Puček - Vodička, Hruška. ŽK: Buryán - Teařík. Diváci: 1332

Sestavy: Viktoria Žižkov: Pižanowski - Buryán, Mlejnský, Klimpl, Mikulík - Ščasný, Pikl, Sabou (46. Chihuri), Novotný (46. Janoušek, 86. Lička) - Oravec, Dirnbach; FK Teplice: Poštulka - Gross, Lengyel, K. Rada, Leitner (30. M. Doležal) - Verbíř, Voříšek, Skála, Tesařík - Rilke (46. Divecký, 68. Rezek), Zelenka