Zlatá medaile z LOH v Sydney patří Noolovi právem

Odborná expertíza potvrdila, že sporný pokus estonského desetibojaře Erkiho Noola v hodu diskem na olympijských hrách v Sydney byl regulérní. Zlatá medaile tak Noolovi patří právem, stejně jako stříbro českému reprezentantovi Romanu Šebrlemu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z výsledku analýzy vyplynulo, že podrážka desetibojařovy boty se v kritickém momentu nacházela devět milimetrů nad hranou diskařského kruhu. Expertízu si vyžádal Český atletický svaz, aby získal důkaz pro možnost podání protestu u mezinárodní federace IAAF.

A ještě jednou atletické zákulisí. Sprinteru Romanu Zoubkovi stále hrozí dvouletý trest za doping, i přesto že byl disciplinární komisí Českého atletického svazu loni v listopadu očištěn. Dokumentaci si totiž dnes vyžádala na základě stížnosti Antidopinkového výboru České republiky disciplinární komise Mezinárodní atletické federace. V krvi sprintera byl loni v květnu v krvi nalezen anabolický steroid de-hy-dro-epy-jan-dro-steron.

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme