Zlín obral poprvé v české lize Slavii o body

Fotbalisté Zlína remizovali v předehrávce jedenadvacátého kola Gambrinus ligy s pražskou Slavií 1:1 a poprvé v historii samostatné české ligy ji dokázali obrat o body. Slávisté tak v souboji o titul ztratili další dva body. V tabulce jim patří druhé místo, na vedoucí Spartu ztrácejí bod. Letenský tým má však zítřejší utkání s Brnem k dobru.

Gambrinus liga

Na těžkém terénu začala lépe Slavia a Hrdlička nastřelil v páté minutě tyč. Poté ale Zlín vyrovnal hru a vytvořil si několik slibných příležitostí. Blaha s Babničem ale na brankáře Václavíka nevyzráli. Domácí se dočkali ve 28. minutě. Roman Dobeš po individuální akci vystřelil a díky teči obránce Slavie Petrouše vstřelil první gól Zlína proti Slavii na domácím hřišti. Hosté se po inkasovaném gólu tlačili do útoku a sedm minut před přestávkou se jim podařilo vyrovnat. Dostálek zahrával rohový kop, Vachoušek vystřelil a brankář Rzeszoto si míč srazil do vlastní sítě.

Ve druhém poločase si žádný tým nevytvořil vážnou gólovou příležitost. Trenér Beránek poslal na hřiště útočníky Tomáše Doška, Kuku a Tomáše Kučeru, ale ani oni dnes v modrém hrajícím slávistům nepomohli. V závěru střílel nebezpečně zlínský Lasota, ale Václavík jeho ránu kryl.

Tescoma Zlín - Slavia Praha 1:1 (1:1)
Branky: 28. Dobeš - 38. vlastní Rzeszoto. Rozhodčí: Liba - Zlámal, Ondo. ŽK: Adauto (Slavia). Diváci: 4200

Zlín: Rzeszoto - Vidlička (83. Novosad), Koubský, Klhůfek, Kroča - Červenka (62. Lukaštík), Švach, Lasota, Dobeš (90. Mucha) - Babnič, Blaha

Slavia: Václavík - Bejbl (77. Kuka), Müller, Petrouš, Hrdlička - Piták, Dostálek, Gedeon, Skácel (46. T. Došek) - Adauto (90. Kučera), Vachoušek