Zlín porazil Mladou Boleslav

Fotbalisté Tescomy Zlín porazili v 10. kole Gambrinus ligy Mladou Boleslav 2:0. Nováček z Jihlavy dlouho držel v Ostravě bezbrankový stav, favorizovaný Baník ovšem nakonec zvítězil 1:0.

fotbal

fotbal | Foto: Česká televize

Po bezkrevné úvodní půli nabídl druhý poločas duelu Zlín - Mladá Boleslav rychlejší fotbal, šance a ze strany domácích konečně i góly. Ten vedoucí vstřelil v 69. minutě Bača a v nastaveném čase, když už hosté vsadili vše na jednu kartu, inkasovali podruhé z kopačky Lukaštíka.

Tescoma Zlín - Mladá Boleslav 2:0 (0:0).

Branky: 69. Bača, 90.+3 Lukaštík. Rozhodčí: Bouše - Petřík, Kubáň. ŽK: Švach - Rychlík, Švejdík, Šmerda. Diváků: 4213.

Zlín: Baránek - Vidlička, Kroč, Švach, Červenka - Kraus (88. Lukaštík), Pikl, Vrtělka, Zapletal (62. Bača) - Janíček (57. Lasota), Činčala. Trenér: Blaha

Boleslav: Miller - Ševinský, Vít, Švejdík, Rychlík - Kysela, Šmerda, Matějovský, Čáp (44. Pecka) - Holub (66. Pires), Kulič (78. Simr). Trenér: Uhrin.

Baník po celý zápas vytrvale útočil, jenže "do plných". Hosté na Bazalech předvedli defenzivní taktiku a jakoby zapomněli útočit. Když přišly jejich největší šance - Kaplanova a Bartošova ve druhém poločase - nedokázali je proměnit. Nakonec trenér Hapal taktickým střídáním posílil ofenzivu Baníku a v 89. minutě Čížek přesným pasem vysunul do šestnáctky Lukeše, který vybídl ke skórování Papadopulose.

Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 1:0 (0:0).

Branka: 89. Papadopulos. Rozhodčí: Paták - Zlámal, Kumstát. ŽK: Metelka - Vladyka, Demeter, Šourek. Diváků: 4280.

Ostrava: Raška - Hoffmann, Klimpl, Besta, Čoupek (46. Rajtoral) - Metelka, Slončík (72. Žůrek), Bystroň, Magera (64. Lukeš), Čížek - Papadopulos. Trenér: Hapal.

Jihlava: Rzeszoto - Demeter, Šourek, Kadlec, Liška - Veselý (46. Štohanzl), Vladyka, Zúbek, Lovětínský, Malínek (67. Bartoš) - Kaplan (86. Perniš). Trenér: Večeřa.