Zlínští fotbalisté porazili Brno 3:2

Fotbalisté Zlína vyhráli v předehrávaném utkání 10. kola první ligy 3:2 nad Brnem. To tak utrpělo po pondělní prohře na Slavii druhou porážku během pěti dnů. Rozhodující branku dal čtvrthodiny před koncem Kroča.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Ve třetí minutě si na hranici šestnáctky narazil míč Pacanda s Belejem a následný centr našel hlavu Libora Doška, který umístěnou střelou k pravé tyči nedal Baránkovi šanci. Ve 25. minutě ale hostující Zúbek neuklidil míč do bezpečí, Červenka rychlou přihrávkou za obranu našel Muchu a ten chytrým lobem překonal Belice. Ránu v podobě ztráty brankáře Baránka utrpěli domácí po půlhodině hry. Po trestném kopu Pacandy a následném vzdušném souboji o míč gólman utržil ránu do hlavy a po několikaminutovém ošetření musel přenechat místo svému náhradníkovi Novákovi. Ten udržel čisté konto pouze pět minut. Po pravé straně zatáhl útok Pacanda, jenž podruhé v zápase přesným centrem našel nikým nekrytého Libora Doška a ten se šestým gólem v sezoně posunul na druhé místo v tabulce střelců.

Po změně stran nastoupili domácí jako vyměnění. Přidali na aktivitě, po následném rohu v padesáté druhé minutě nejprve Koubský rozezvučel břevno, ovšem v tlačenici na malém vápně Brna se podruhé vítězně radoval Mucha. Poté oba celky vyčkávaly na chyby soupeře. Dočkal se Zlín. Hubáčkovu střelu z 35 metrů ještě brankář hostí vytlačil do bezpečí, z následného rohu se ale čtvrt hodiny před koncem trefil Kroča.

Výsledek:

Tescoma Zlín - 1. FC Brno 3:2 (1:2)
Branky: 24. a 52. Mucha, 74. Kroča - 3. a 40. Došek. Rozhodčí: Řehoř - Amler, Kordula. ŽK: Červenka - Abrahám. Diváci: 4420

Sestavy: Zlín: Baránek (35. Novák) - Kroča, Švach, Koubský, Hubáček - Červenka, Novosad (74. Nehoda), Lasota, Dobeš - Mucha, Chalupa (61. Vidlička). Trenér: Mareček; Brno: Belic - Živný, Schuster, Kotůlek, Křap (77. Abrahám) - Musil, Zúbek, Svoboda (73. Švancara), Belej (82. Kroupa) - Došek, Pacanda. Trenér: Večeřa

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít