Znojemští hokejisté by rádi potvrdili, že vloni nebyli na špici náhodou

Znojemským orlům se loňská sezóna mimořádně vydařila: druhé místo po základní části a čtvrté celkově: to je umístění, o kterém se mnoha zkušenějším a možná i bohatším klubům ani nezdá. Znojmo se navíc prezentovalo na většinu zápasů prakticky vyprodaným stadionem, atraktivním herním projevem a sympatickým vystupováním členů svého vedení. Zkrátka - pokud by se sbíraly body za sympatie, šli by Orli do příští sezóny s pořádným náskokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak těžké bude na něco takového navázat? Co si myslí kapitán Jiří Heš? "Každá sezóna je jiná, to je jediné, co se k tomu dá říci. Pochopitelně se budeme snažit hrát co nejlépe, a když z toho nebude druhé místo, tak by z toho třeba mohlo být první,"

Kádr doznal v průběhu léta - jak už bývá ve Znojmě tradicí - minimum změn. Odešli Jantovský do Pardubic, Kaňkovský do Jihlavy a Petlák do Rosic a Švindl si to namířil zpátky za moře. Naopak nováčci slibují být velkým přínosem - třeba Buďa z Třebíče. Slovenskou legii zkázy ve složení Marek Uram - Peter Púcher doplnil další Slovák - Ján Plch. Tomu to v přípravě střílelo o sto šest, a zdálo se, že Orli mají novou hvězdu. Sám útočník je ale skromnější: "Za hvězdu se rozhodně nepovažuji. Spíš za člena týmu, který tahá za jeden provaz. Znojmo jsem sledoval v minulé sezoně víc, než ostatní kluby, protože tu mám kamarády. A tím pádem jsem věděl, co čeho jdu - líbí se mi tu, a věřím, že postoupíme do play-off."

Když se hledají favorité soutěže, málokdo si na znojemské Orly vzpomene. Padají kluby jako Vítkovice, Sparta, Třinec, Zlín a Pardubice. Vloni po základní části druhé Znojmo v myslích soupeřů zřejmě vůbec nefiguruje. Co na to Jiří Heš? "No tak to nevím, proč nás neřadí do špičky - zřejmě neznají naši sílu. Těžko soudit, jestli by to mohla být naše výhoda. Pochybuji, že nás někdo podcení, přeci jen jsme už v lize třetí sezonu, a soupeři vědí, co od nás mohou čekat. Ono vůbec tohle tipování favoritů připomíná plácání do vody - málokdo má o ostatních týmech dostatek informací".

Dalším typickým rysem při odpovědích na otázky týkající se favoritů ligy je to, že hráči uvažovaných finalistů vidí kvalitu všude jinde, jen ne u sebe. To ve Znojmě jsou vyjímkou. Koho uvidí diváci na špici tabulky podle kapitána Znojma Jiřího Heše? "Nás. A to neříkám jako zmíněné plácnutí do vody, to říkám proto, že tomu věřím".

To by se Znojemským příznivcům určitě líbilo. A naoplátku by zase plnili stadion až po střechu, stejně jako v posledních letech. Manažer Rostislav Dočekal k tomu řekl:

"Doufáme, že diváci si cestu k nám zase najdou. Hráčům to určitě pomáhalo, publikum bylo naším dalším hráčem. A ceny vstupenek? Zůstávají stejné, jako v loňské sezoně."

Cena vstupenek stejná jako v loňské sezoně. Pro místních poměrů neznalé připomeňme, že se jedná pouze o vstupenky na stání, protože sedadla si rozebrali držitelé permanentních vstupenek. Znojmo je tak zřejmě jediným stadionem v republice, které se něčím podobným může pyšnit. Dalším důvodem k hrdosti jsou jedny z nejlepších klubových internetových stránek: najít je můžete na adrese http://www.hcorli.cz.

Tomáš Lörincz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme