Znojemští hokejisté by rádi potvrdili, že vloni nebyli na špici náhodou

Znojemským orlům se loňská sezóna mimořádně vydařila: druhé místo po základní části a čtvrté celkově: to je umístění, o kterém se mnoha zkušenějším a možná i bohatším klubům ani nezdá. Znojmo se navíc prezentovalo na většinu zápasů prakticky vyprodaným stadionem, atraktivním herním projevem a sympatickým vystupováním členů svého vedení. Zkrátka - pokud by se sbíraly body za sympatie, šli by Orli do příští sezóny s pořádným náskokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak těžké bude na něco takového navázat? Co si myslí kapitán Jiří Heš? "Každá sezóna je jiná, to je jediné, co se k tomu dá říci. Pochopitelně se budeme snažit hrát co nejlépe, a když z toho nebude druhé místo, tak by z toho třeba mohlo být první,"

Kádr doznal v průběhu léta - jak už bývá ve Znojmě tradicí - minimum změn. Odešli Jantovský do Pardubic, Kaňkovský do Jihlavy a Petlák do Rosic a Švindl si to namířil zpátky za moře. Naopak nováčci slibují být velkým přínosem - třeba Buďa z Třebíče. Slovenskou legii zkázy ve složení Marek Uram - Peter Púcher doplnil další Slovák - Ján Plch. Tomu to v přípravě střílelo o sto šest, a zdálo se, že Orli mají novou hvězdu. Sám útočník je ale skromnější: "Za hvězdu se rozhodně nepovažuji. Spíš za člena týmu, který tahá za jeden provaz. Znojmo jsem sledoval v minulé sezoně víc, než ostatní kluby, protože tu mám kamarády. A tím pádem jsem věděl, co čeho jdu - líbí se mi tu, a věřím, že postoupíme do play-off."

Když se hledají favorité soutěže, málokdo si na znojemské Orly vzpomene. Padají kluby jako Vítkovice, Sparta, Třinec, Zlín a Pardubice. Vloni po základní části druhé Znojmo v myslích soupeřů zřejmě vůbec nefiguruje. Co na to Jiří Heš? "No tak to nevím, proč nás neřadí do špičky - zřejmě neznají naši sílu. Těžko soudit, jestli by to mohla být naše výhoda. Pochybuji, že nás někdo podcení, přeci jen jsme už v lize třetí sezonu, a soupeři vědí, co od nás mohou čekat. Ono vůbec tohle tipování favoritů připomíná plácání do vody - málokdo má o ostatních týmech dostatek informací".

Dalším typickým rysem při odpovědích na otázky týkající se favoritů ligy je to, že hráči uvažovaných finalistů vidí kvalitu všude jinde, jen ne u sebe. To ve Znojmě jsou vyjímkou. Koho uvidí diváci na špici tabulky podle kapitána Znojma Jiřího Heše? "Nás. A to neříkám jako zmíněné plácnutí do vody, to říkám proto, že tomu věřím".

To by se Znojemským příznivcům určitě líbilo. A naoplátku by zase plnili stadion až po střechu, stejně jako v posledních letech. Manažer Rostislav Dočekal k tomu řekl:

"Doufáme, že diváci si cestu k nám zase najdou. Hráčům to určitě pomáhalo, publikum bylo naším dalším hráčem. A ceny vstupenek? Zůstávají stejné, jako v loňské sezoně."

Cena vstupenek stejná jako v loňské sezoně. Pro místních poměrů neznalé připomeňme, že se jedná pouze o vstupenky na stání, protože sedadla si rozebrali držitelé permanentních vstupenek. Znojmo je tak zřejmě jediným stadionem v republice, které se něčím podobným může pyšnit. Dalším důvodem k hrdosti jsou jedny z nejlepších klubových internetových stránek: najít je můžete na adrese http://www.hcorli.cz.

Tomáš Lörincz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme