Zvítězili oba, dívka dostala menší odměnu. ‚Cena je podle množství účastníků,‘ vysvětlují organizátoři

Na sociálních sítích vyvolala reakce fotografie ze stránky Czechsnowboarding. Na stupni vítězů mistrovství České republiky ve freestyle snowboardingu v disciplíně slopestyle pro chlapce a dívky stojí vítězové vedle sebe. Některé uživatele sociálních sítích zaujalo, že chlapec dostal za své vítězství poukaz na 6000 korun, zatímco dívka pouze na 2500 korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Novými mistry České republiky ve freestyle snowboardingu v disciplíně slopestyle pro rok 2020 se před několika minutami stali pátnáctiletý Kuba Hroneš a teprve třináctiletá Vanessa Volopichová! Gratulujeme!“

Tak zní popisek fotky, kterou na sociálních sítích sdílely desítky lidí. Některé pohoršilo, že za vítězné umístění v totožné disciplíně dostali závodníci poukázku s odlišnou finanční hodnotou. Oba závodníci přitom závodili ve stejné disciplíně a v kategorii stejného věkového rozpětí. Pořadatel se pouze rozhodl vyhlásit zvlášť kategorii muži, ve které zvítězil Hroneš, a kategorii ženy, kterou ovládla Volopichová.

Záleží na počtu závodníků v kategorii

V reakci na kritiku, která se na hlavu organizátorů snesla, napsal sponzor Snowboard Zezula, který poukazy do závodu věnoval, že rozdělení cen je plně v kompetenci organizátora, kterým je Czech Snowboarding.

„Na rozdělení prize money se organizátor nedívá podle rozdílu pohlaví závodníků, ale podle množství účastníků v dané kategorii. Tohoto závodu se zúčastnilo pět holek a patnáct kluků,“ píše.

Tereza Šolcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme