'Jsou to zvláštní pocity,' říká diskařka Cechlová, která dostane bronz z OH

Česká diskařka Věra Pospíšilová-Cechlová se dočká bronzu z olympijských her v Aténách v roce 2004. Původně bronzovou medailistku Irinu Jatčenkovou z Běloruska Mezinárodní olympijský výbor kvůli dopingu diskvalifikoval a z medaile se tedy bude moci radovat více než osm let po závodě česká atletka.

Diskařka Věra Cechlová - archivní foto

Diskařka Věra Cechlová - archivní foto | Foto: David Kubíček

„Jsou to zvláštní pocity. Pro mě tato informace je sice příjemná, ale jsem ještě opatrná, co se týče oslav medaile, protože mi to přijde předčasné. Tu medaili ještě nedržím v ruce a ještě tomu nevěřím,“ řekla ve vysílání Radiožurnálu Věra Cechlová.

„Jen se pozastavuji nad tím, že to trvalo tak dlouho, ale celá ta věc mě mrzí kvůli tomu, že to nevrhá dobrý stín na atletiku, kterou mám ráda,“ dodává česká diskařka.

00:00 / 00:00

S diskařkou Cechlovou mluvil ve vysílání Radiožurnálu Vladimír Kroc

Kromě Jatčenkové budou muset medaili odevzdat i ukrajinský koulař Jurij Bělonog, který svoji soutěž dokonce vyhrál, bronzová ruská koulařka Světlana Kriveljovová a běloruský kladivář Ivan Tichon. Ten skončil v Aténách druhý.

Jedná se ještě o dalším podezřelém, kterým je ruský vzpěrač Oleg Perepečenov. Jeho případ je ale stále otevřen.

Česká diskařka hodila v olympijském finále v roce 2004 66,08 metru a s Jatčenkovou prohrála o devět centimetrů. V Aténách tehdy vyhrála Ruska Natalja Sadovová výkonem 67,02 m. Její kariéru poznamenal doping dokonce dvakrát.

Zakázané prostředky našli dopingoví komisaři při zpětném testování vzorků z Atén. Doba, po kterou mohou být odebrané vzorky uchovány, je právě osm let.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít