Výkon mě mrzí, byl jsem přemotivovaný, smutnil po finále dálkař Juška

Dálkař Radek Juška nenapodobil na mistrovství světa svůj překvapivý výsledek z halového evropského šampionátu. Po stříbrné medaili z Prahy skončil ve finále v Pekingu výkonem 757 centimetrů na 11. místě.

Radek Juška nebyl se svým výkonem ve finále mistrovství světa spokojený

Radek Juška nebyl se svým výkonem ve finále mistrovství světa spokojený | Zdroj: Reuters

Mezi elitní dvanáctku postoupil Radek Juška závěrečným kvalifikačním pokusem z posledního 12. místa. V útrobách Ptačího hnízda pak zářil spokojeností, ale po svém prvním velkém světovém finále mluvil tiše a sklesle.

„Dneska se víc točil vítr, víc foukalo proti. Na to se sice nemůžu vymlouvat, ale byl jsem asi moc přemotivovaný a pak to tak dopadá,“ říkal Juška.

00:00 / 00:00

Český dálkař Radek Juška skončil ve finále atletického MS v Pekingu na 11. místě a se svým výkonem 757 cm nebyl vůbec spokojený

Měl pravdu, že chvíli foukal dálkařům vítr s kladnou a chvíli zápornou hodnotou. A tak se to, že tzv. netrefoval odrazové prkno, promítlo i na jeho technice.

„Nedošlapy byly, ale snažil jsem se to zachránit tím, že jsem natáhl poslední krok. Bohužel tím se to zachránit nedá. Při posledním pokusu mi fouklo trošičku do zad a byl z toho přešlap,“ popisoval Radek Juška problémy v dálkařském sektoru.

Finále na světovém šampionátu v Pekingu doslova ovládl olympijský vítěz z Londýna Brit Greg Rutherford se skokem dlouhým 841 centimetrů.

Ostatní finalisté ale nepředvedli ideální výkony, a tak českého atleta mrzelo, že kdyby napodobil svůj osobní rekord 815 centimetrů, skončil by dokonce čtvrtý.

Juška skončil ve finále dálky na 11. místě, mistrem světa je Brit Rutherford

„Určitě by to bylo vysoko. Do finále šel poslední za skok 795 centimetrů, takže by to na osmičku stačilo. Ve finále by se mohlo dít úplně něco jiného, ale těžko říct,“ nechtěl spekulovat český dálkařský talent s velkou budoucností, který věří, že ho zkušenosti z finále v Ptačím hnízdě posunou dál.

„Určitě je to pěkný, ale výkon 757 ve finále trošku zamrzí. Doufejme, že mi to do budoucna něco dá,“ dodává jedenáctý dálkař z mistrovství světa v Pekingu Radek Juška.

Vojtěch Bureš, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít