20,51! Maslák zaběhl na ME do 23 let český rekord na 200 metrů, Helcelet získal v desetiboji bronz

Čechům se na mistrovství Evropy atletů do 23 let daří. Pavel Maslák ovládnul rozběh na 200 metrů v českém rekordu časem 20,51 a do sobotního finále postoupil jako druhý nejrychlejší. Adam Helcelet vybojoval bronzovou medaili mezi desetibojaři. V Tampere si vytvořil osobní maximum součtem 8252 bodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrtkař Pavel Maslák během 20. ročníku Memoriálu Josefa Odložila | Zdroj: ČTK

Mladý vícebojař svým výkonem rovněž pokořil i limit A pro účast na mistrovství světa v Moskvě. Lepší než svěřenec Rudolfa Černého byl s 8366 body vítěz Němec Kai Kazmirek a stříbrný Rus Ilja Škurenjev, ten předvedl výkon 8279 bodů. Na osmém místě skončil s výkonem 7606 bodů další český zástupce Lukáš Marek.

Helcelet naladil formu opravdu výtečně. Kromě běhu na 100 metrů a sprintu nad překážkami si do tabulek zapsal minimálně letošní osobní rekordy. Obzvláště dobře turnovskému rodákovi vyšel druhý den desetiboje. Celková osobní maxima si vytvořil v disku (43,03), ve skoku o tyči (500) a v závěrečném běhu na 1500 metrů (4:37,93).

Maslák po roce znovu zaběhl český rekord na 200 metrů

Atlet pražské Dukly vylepšil svůj vlastní nejlepší výkon z loňského mistrovství České republiky družstev v Táboře o osm setin. Dvaadvacetiletému sprinterovi k času 20,51 nezabránil ani protivítr, který foukal 0,9 metrů za sekundu.

Svěřenec Dalibora Kupky už jednu medaili z evropského šampionátu do 23 let má. V roce 2011 byl v Ostravě bronzový na dvoustovce. V sobotu bude patřit opět mezi favority. Nejrychlejší čas 20,46 zaběhl v rozbězích Brit Adam Gemili. Kvalitního času dosáhnul i Polák Karol Zalewski. Za českým atletem v přímém souboji zaostal o pouhé dvě setiny.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme