47. ročník Poháru Rozhlasu zná své vítěze. V republikovém finále soutěžilo 400 mladých atletů

Z Jablonce nad Nisou pochází řada špičkových atletů, kteří už ve světě sportu mnohé dokázali. Na tamním atletickém stadionu ale soutěžili i ti, kteří by se teprve v budoucnu mohli prosadit. Republikového finále Poháru Rozhlasu s Českou spořitelnou a Sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství se zúčastnila nejúspěšnější družstva mladšího a staršího žactva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medaile, které byly předány vítězům letošního ročníku Poháru Rozhlasu | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Jablonecká Střelnice ožila atletikou ve výrazně mladším podání, než na co jsme zvyklí z velkých akcí, ale prestiž závodu to rozhodně nesnížilo. Alespoň mezi zúčastněnými závodníky, kteří do Jablonce dorazili ze všech koutů republiky.

Mladší i starší žáci se do jednotlivých disciplín vrhali po hlavě, čímž chtěli přispět ke školnímu úspěchu. Na druhou stranu, tohle není hlavní myšlenka celé akce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na republikovém finále atletického Poháru Rozhlasu v Jablonci nad Nisou natáčel David Nyč

Ředitelka závodu Dana Jandová si užívala pohled na zaplněný stadion i fakt, že má mládež důvod k pohybu i rozvíjení sportovního ducha.

„Je hrozně důležité, aby děti pocítily, co jim sport dává. Jak se utužuje přátelství a kamarádství, to je tou nejpodstatnější složkou, aby u sportu vydržely,“ vysvětluje bývalá trenérka třeba Zuzany Hejnové, která se sama kdysi Poháru Rozhlasu účastnila.

Co se jejích velkých úspěchů týká, napodobit by ji jednou mohl někdo z těchto čtyř set mladých atletů. Třeba někdo ze starších žáků základní školy Englišovy v Opavě.

Ti totiž triumfovali ve své kategorii a po vyhlášení vítězů kapitán družstva Ondřej Kramný hrdě chodil po tartanu s nablýskaným pohárem. A moc dobře věděl, kam s ním.

„Do vitríny v naší škole. Přijeli jsme vyhrát, což se nám také povedlo. Máme nejlepší atletiku v republice a dneska jsme to potvrdili,“ říká šestnáctiletý Ondřej.

V kategorii starších žákyň byly vítězky spíše samy zaskočené vlastním výkonem. „Nečekaly jsme to, počítaly jsme alespoň se třetím místem. Bylo to tady pěkné, až na vítr vyšlo i počasí,“ usmívá se Adéla Jiránková ze Základní školy Moskevské v Kladně.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme