Ať dynamit nebouchne dřív, než má, přeje si překážkář Svoboda před HME

Atlet Petr Svoboda se ani po těžkých zdravotních problémech nevzdal velkých cílů. Doba, kdy mu hrozila dokonce amputace nohy už je pryč a teď myslí na medaili z pražského halového mistrovství Evropy. To začne v O2 Areně zítra a český překážkář si opět věří na souboje s absolutní elitou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Svoboda | Foto: Alžběta Švarcová

„Znáte mě. Musím mít na sebe bič, musím si dát velký cíl a jít za ním. Teď jsem doma, mám tu neuvěřitelné publikum, které mě bude hnát. Myslím si, že se tu může udát nějaký velký příběh a chtěl bych ho zakončit hezky,“ doufá Petr Svoboda.

Před čtyřmi lety ovládl šedesátku překážek na halovém evropském šampionátu v Paříži. Od roku 2011 se v hale kvůli dlouhodobým problémům s nohou mezi elitou nepředstavil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Svoboda si před velkou akcí zkrátka musí dávat vysoké cíle, zjistil reportér ČRo Jakub Marek

Návratu se ale nebojí „Spíš mám obavy ze sebe, abych se nevyzávodil už v bloku. Když nás přivedou, bude atmosféra úžasná. Takže aby ve mně nebouchl dynamit dřív, než má,“ těší se Petr Svoboda, který nastoupí do rozběhu na 60 metrů překážek v pátek dopoledne.

Na této trati vládne v aktuální sezoně Francouz Bascou, ale český závodník ho jako jednoznačného vítěze nevidí. „I ten, co přijede jako neporažený favorit, může zakopnout na šesté překážce. Hlavní cíl je dostat se do finále, tam už děj vůle boží.“

Kvůli drobným zdravotním problémům absolvoval poslední závod téměř před měsícem, takže tabulkově mezi kandidáty na medaili nepatří, ale tréninkové časy mu dodávají hodně sebevědomí.

„Trenér říká, že se s tím dá běžet 7.55 a myslím, že to medaili brát bude. Trénink po takové pauze ale může na něco poukazovat a závody, obzvlášť doma v hale, mohou být psychicky úplně jiné. Achilovka je furt taková tupá, mírná bolest. Ale nemám se na co vymlouvat,“ dodává Petr Svoboda.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme