Atletem roku je Bolt, mezi ženami zvítězila Pearsonová

Atletem roku se potřetí v kariéře stal jamajský sprinter Usain Bolt. Mezi ženami zvítězila v anketě mezinárodní federace IAAF překážkářka Sally Pearsonová, která získala toto ocenění jako první australská atletka v historii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usain Bolt s trofejí Zlaté tretry | Foto: Česká sportovní

Bolt ovládl mužskou část ankety, jejíž výsledky byly vyhlášeny na galavečeru v Monte Carlu, přesto, že na mistrovství světa neobhájil kvůli diskvalifikaci titul na stovce. V Tegu ale na světovém šampionátu ovládl dvoustovku a pomohl k zisku zlata i ve štafetě, která zaběhla nový světový rekord.

Prestižní cenu získal Bolt potřetí v kariéře, kromě letošního prvenství zaznamenal vítězství ještě v letech 2008 a 2009. Vloni mu sezonu zkazily zdravotní potíže.

Největšími konkurenty Bolta byli v anketě jeho krajan Yohan Blake a keňský osmistovkař David Rudisha.

Sally Pearsonová zažila letos skvělou sezonu, jejímž vrcholem bylo finále mistrovství světa, kde zaběhla nejrychlejší čas za posledních devatenáct let. Za světovým rekordem Jordanky Donkovové z roku 1988 zaostala o pouhých sedm setin.

Do užší nominace pronikly vedle pozdější vítězky Pearsonové ještě keňská vytrvalkyně Vivan Cheruiyotová a koulařka Valerie Adamsová z Nového Zélandu.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme