Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Atleti budou na domácím halovém mistrovství ladit na Evropu

Speciální motivaci budou mít atleti na víkendovém halovém mistrovství republiky. V pražské Stromovce totiž půjde kromě titulů o evropský šampionát, na kterém se Češi představí po 37 letech jako domácí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová zvítězila na Diamantové lize v novém českém rekordu | Zdroj: Reuters

Na dráhu ale v sobotu a v neděli vyběhnou s velkým očekáváním i ti, kteří už mají nominaci pro vrchol halové sezony téměř jistou.

„Musím se dostat do závodního rytmu. Přece jenom jsem dlouho nezávodila, takže mně teď dělá problém ostré tempo na závodech. Na tréninku běhám pořád něco delšího a pomalejšího, tak se do toho musím dostat, aby to k něčemu vypadalo,“ povídá mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na víkendovém halovém mistrovství republiky budou někteří atleti bojovat o evropský šampionát, jiní ladit formu vrchol halové sezony

Ta absolvovala v loňském roce kvůli zranění jen tři starty. Pro halový evropský šampionát v Praze si může vybrat ze dvou individuálních disciplín.

Na mítinku v Linci splnila limit na osmistovku a na poloviční trati požadovaný čas už také s přehledem zaběhla. A právě na čtvrtce se představí v sobotu odpoledne ve Stromovce.

„Naplno asi úplně ne, ale poběžím svižně, abych to měla i v rámci tréninku. Nebude to tak, že bych se vyklusala za 60 vteřin a pak běžela rychle finále. Poběžím určitě svižně už v rozběhu,“ slibuje Zuzana Hejnová před víkendovým republikovým šampionátem.

Podobně jako ona nebyl se vstupem do halové sezony spokojený ani překážkář Petr Svoboda.

„Nikdy jsem neměl takhle špatné úvodní závody. Ale je to po čtyřech letech. Je lepší být skromnější, ale časy jsem čekal mnohonásobně rychlejší,“ popisuje halový mistr Evropy na 60 metrů překážek z roku 2011, který od svého vítězství v Paříži žádnou velkou halovou akci kvůli vážným zdravotním problémům neabsolvoval.

A tak je zvědavý, co mu sobotní republikový šampionát napoví.

„Republika ukáže, jak na tom aktuálně jsem. Pokud to nebude pod 7,60 vteřiny, tak budu naštvanej, ale fakt naštvanej. Třeba 7,55 vteřiny by bylo úplně ideální,“ mluví Petr Svoboda o čase, kterým by se zařadil na druhé místo letošních evropských tabulek a rázem by se stal spolufavoritem pro březnový šampionát v Pražské O2 areně.

Vojtěch Bureš, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme