Atleti míří do Göteborgu, letošní výsledky jsou slibné

Čeští atleti budou od pátku do neděle bojovat o medaile na halovém mistrovství Evropy v Göteborgu. Do Švédska odjede celkem 21 českých zástupců a podle reprezentačního šéftrenéra Tomáš Dvořáka jde o velmi silnou výpravu. Ta by mohla navázat na předchozí šampionát, odkud přivezli čeští atleti čtyři medaile. Mezi největší naděje patří tyčkařka Jiřina Svobodová, která zažívá sezonu plnou paradoxů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiřina Ptáčníková | Foto: David Kubíček

„Daleko větší formu jsem měla na začátku sezony. Když tomu výkony neodpovídala, tak v tréninku jsem byla na hranici osobních rekordů. Jak slábnu a ztrácím rychlost, tak to jde nahoru. Začínám se sžívat s novými technikami, Stockholm mi k tomu hodně pomohl,“ říká česká halová rekordmanka. Ve zmiňovaném Stockhlomu překonala laťku ve výšce 464 cm a posunula se na třetí místo letošních evropských halových tabulek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Souhrn nadějí na nadcházejícím halovém šampionátu nabízí Jakub Marek

Ve vrhu koulí je český závodník Martin Stašek dokonce v čele tohoto žebříčku. Svým výkonem 20 metrů a 73 centimetrů se zařadil mezi největší favority soutěže. On sám je ale mnohem skromnější.

„Já budu rád, když postoupím do kvalifikace, větší cíle si dávat nebudu,“ komentuje třiadvacetiletý vrhač své šance.

S úplně jinými ambicemi míří do Göteborgu Denisa Rosolová. Ta bude ve Švédsku obhajovat zlatou medaili na 400 metrů z předešlého šampionátu v Paříži, a i když není v tabulkách na medailových pozicích, tak si na závod věří. Soupeřkou jí kromě silných Britek a Rusek bude reprezentační kolegyně Zuzanu Hejnová.

„Pro mě to je soupeřka jako každá jiná, to je spíše dobře pro Českou republiku, že tam každopádně jedna z nás bude lépe než ta druhá,“ vysvětluje obhájkyně čtvrtkařského titulu.

Ani Zuzana Hejnová rozhodně není bez šancí na úspěch. Sice se hlavně specializuje na tuto trať s překážkami, která se v hale neběhá, ale s pátým nejrychlejším časem bude chtít určitě do boje o stupně vítězů promluvit.

„Je pravda, že tam je hodně holek naskládaných v podobných časech. Je tam hodně holek v podobných časech, teď se navíc nějak rozběhaly. Mým cílem hlavně bude dostat se do finále. Tam už to je otevřené, zvláště v hale,“ dodává bronzová olympionička z her v Londýně.

Martin Charvát, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme