Atleti si přizpůsobují divákům. Na halovém ME budou závodit i v nákupním centru

Jak zatraktivnit soutěž pro diváky. Problém, který řeší pořadatelé většiny velkých sportovních podniků. K novince sáhli, byť trochu opatrně, i organizátoři evropského halového šampionátu v Göteborgu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrtkařka Denisa Rosolová na HME v Paříži

Čtvrtkařka Denisa Rosolová na HME v Paříži | Foto: Petr Souček

V Praze se každoročně prohánějí cyklisté po zámeckých schodech v okolí Hradčan, v Německu zase pořádají závody biatlonistů na stadionu fotbalistů bundesligového Schalke 04. S dobou jdou i organizátoři letošního halového atletického mistrovství Evropy, koulařům připravili sektor pro kvalifikaci v obchodním centru. Jednoho diváka můžeme představit už teď. Trenéra Tomáše Dvořáka.

„Určitě to bude zajímavé, jsem na to sám zvědav, kolik se tam přijde podívat kolemjdoucích, když tam budou vystaveny nějaké malé tribuny. A hlavně jak se s tím srovnají naši koulaři. Kruh bude stejný, dopadiště také, takže by se tím neměli nechat rozhodit."

Přehrát

00:00 / 00:00

Koulaři se na kvalifikaci přesunou do nákupního centra

Netradičně čtyřdenní šampionát se rozběhne dnes a skončí v neděli, za dva roky se představí nejlepší kontinentální běžci, skokané a vrhači v Praze. O2 arena se musí pro potřeby atletů náročně i draze přestavovat, a tak co kdyby sprinteři závodili spolu s dálkaři na hlavním nádraží, tyčkaři a výškaři by mohli najít azyl v chrámu Svatého Víta a koulaři zase v pivnici U Fleků.

A nabízí se dokonce ještě revolučnější řešení, jak dostat diváky do hledišť. Atleti by přece mohli závodit stejně jako jejich předchůdci ve starověkém Řecku nazí. Otázkou je, kdo by na takovém podniku startoval.

Miroslav Augustin, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme