Atletické mistrovství světa ruské diváky zatím příliš nezajímá

Rusové vybrali pro pořadatelství mistrovství světa v atletice svůj největší stadión. V Lužnikách stojí už od roku 1956 a nejvýznamnější akcí, kterou hostil, byly olympijské hry v roce 1980. Tehdy tam proudily davy diváků. V úvodu atletického šampionátu ale zatím zejí barevné tribuny většinou prázdnotou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion v Lužnikách při atletickém mistrovství světa v roce 2013 | Foto: ČTK

Kromě nejrychlejšího muže planety Usaina Bolta dokázali rozproudit ruské publikum už jen domácí gerojové.

Stadión v Lužnikách chrání střecha, což je nevýhoda pro hlasatele, kterým kvůli tříštícímu se zvuku nerozumíte, ale ryk diváků rezonuje i při večerních poloprázdných tribunách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféra při atletickém šampionátu

Při dopoledním programu a v brzkém odpoledni tu bylo však ryze komorní prostředí. Atmosféra tak nedýchla ani na kladiváře Lukáše Melicha.

"Je to poloprázdné. Pár tisíc lidí tu sice je, ale k sedmdesáti to má daleko. V pondělí by to mohlo být zajímavé, koukal jsem se do programu a běží se finále stovky. Ale poběží vlastně ženy, takže bude míň lidí."

To nepochybně. Nepomohlo totiž ani snížení kapacity. Pořadatelé ji pro jistotu ani nikde neuvádějí. Ovšem možná i dvacet míst zakrývají velkoplošné obrazovky, ale i plachty s kytičkami inspirovanými vzorem z keramiky a něco zabrali také novináři. Dle očekávání tak zatím nejvíce plno bylo při zahajovacím ceremoniálu.

A když pozdě večer prezident Ruska Vladimir Vladimirovič Putin ohlásil šampionát za zahájený, pořadatelé už tvrdili, že mají některé části programu vyprodáno. Jestli ale atletika Rusy opravdu přitáhne, se uvidí v následujícím týdnu.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme