Atletický mítink Zlatá tretra znovu ozdobí účast sprintera Bolta

Ostravský atletický mítink Zlatá tretra se i letos bude moct chlubit účastí šestinásobného olympijského vítěze Usaina Bolta. Jamajský sprinter poběží na konci června v Ostravě štafetu na 4x100 metrů. Na Zlatou tretru přijede i mistr světa z Tegu na 100 metrů Yohan Blake, Boltův krajan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jamajčan Usain Bolt bude hlavní hvězdou mítinku Zlatá tretra Ostrava | Zdroj: ČTK

Usain Bolt dorazí na vítkovický atletický stadion už posedmé, vloni se mu ale start na stovce nepovedl, neprolomil na něm ani hranici deseti vteřin. To v roce 2009 mohli diváci vidět jeho fenomenální výkon a čas 9,77 sekundy, i když s nepovoleným větrem v zádech.

První Boltova účast na Zlaté tretře se datuje do roku 2006, tehdy ale v Ostravě běžel dvoustovku. Vrátil se tam za dva roky, tehdy už s titulem mistra světa na stovce. Teď na vítkovický stadion přijede jako šestinásobný olympijský šampion, tři nejcennější medaile vybojoval na olympijských hrách v Pekingu 2008 a vloni v Londýně.

Kromě Bolta přijede do Ostravy dalších šest olympijských vítězů z loňské olympiády v Londýně. Po roční pauze se na Zlatou tretru vrací výška a k vidění v ní bude ruský bohatýr Ivan Uchov. Mezi největší domácí hvězdy budou patřit oštěpař Vítězslav Veselý, čerstvý evropský šampion na čtvrtce Pavel Maslák nebo překážkářky Denisa Rosolová a Zuzana Hejnová.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme