Atletický svaz ocenil nejlepší tuzemské běžecké závody

Český atletický svaz ocenil deseti zlatými plaketami nejlepší tuzemské běžecké závody v uplynulé sezoně. Běh prožívá celosvětový boom a Česká republika není výjimkou. Důkazem toho je hojná účast na deseti největších závodech v Čechách, kterých se zúčastnilo celkem 49.482 běžců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky při výklusu během kondičního soustředění před ME

České basketbalistky při výklusu během kondičního soustředění před ME | Zdroj: ČTK

„Probíhá to u nás už několik let, ale signály ze zahraničí tu byli už dřív. Jsem hrozně rád, že volnočasová aktivita, jakou běhání bezesporu je, roste a věřím, že boom je v České republice ještě před námi,“ říká předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník, z jehož ruky zlaté plakety zástupci závodů převzali.

Pět ocenění si odvezli organizátoři Prague International Marathon, mezi další závody, které si mohou říkat „top", patří Nike Run Prague, Velká kunratická, Pardubický vinařský půlmaraton, Hornická desítka a běh Běchovice - Praha. Účast na všech vyjmenovaných akcích byla hojná. Prý ale bude v příštích letech ještě větší, k čemu má pomoci i podpora svazu.

„Chceme monitorovat a vytvářet pevnou strukturu, snažíme se pomáhat jednak běžcům, a aby byly závody kvalitní a přehledné. Vznikla termínová listina, která bude pro všechny jednoduchá, protože při počtu kolem 800 běžeckých závodů v ČR, v tom spatřujeme smysl.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník o oceněních

Kritériem pro zařazení mezi top deset závodů roku 2011 byl hlavně počet účastníků. Udělením této ceny chce svaz deklarovat směrem k běžecké veřejnosti, že těchto deset závodů má vysokou kvalitu. Všechny zmíněné podniky tak mohou do budoucna počítat i s výhodami.

„Pokud je někdo v první desítce, budeme počítat s určitými prioritami, co se týká termínové listiny. Na druhou stranu budeme tlačit na to, aby kvalita rostla, tak jak bychom si to představovali. Tam, kde je to pro běžce potřeba.“

A jak vidí šéf české atletiky budoucnost běhu?

Velmi světlou. Musím říct, že od pořadatelů našich závodů mám velmi pozitivní signály, že v ČR není závod, kde by počet běžců klesal. My musíme udělat všechno proto, abychom pomáhali tvořit lepší podvědomí o běhu u nás,“ dodal Libor Varhaník.

Jakub Kanta, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme