Atletický svaz podal kandidaturur na ME 2014

S jídlem roste chuť. Toto není varování pro vás směrem k blížícím se vánočním svátkům, ale asi tak se dá nejlépe charakterizovat aktivita Českého atletického svazu u pořádání velkých mezinárodních akcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá tretra Ostrava 2010 | Foto: Tomáš Adamec

V roce 2007 hostila Ostrava mistrovství světa do sedmnácti let. Letos v červenci se pak na stejném místě pořádal evropský šampionát do třiadvaceti let. A nově je podána také kandidatura na pořádání mistrovství Evropy mužů a žen pro rok 2014.

Český atletický svaz, potažmo Ostrava, chtěl tuto akci pořádat už o rok dřív, jenže při letní volbě dali představitelé Evropské atletické asociace přednost anglickému Gatesheadu. A také teď čekají Ostravu těžcí soupeři.¨

„Konkurence bude hodně velká, protože kromě německého Braunschweigu přibyl Kyjev, který bude chtít představit stadion před mistrovstvím Evropy ve fotbalu. Samozřejmě zůstala Bydgošť a zbyl tam ještě Istanbul,“ říká svazový místopředseda Oldřich Zvolánek, Ostrava bude mít při dubnové volbě ve Frankfurtu nad Mohanem dvě výhody.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radim Sajbot si povídal s místopředsedou atletického svazu Oldřichem Zvolánkem

Společně s Bydgoští je jediným městem, které má s podobnou atletickou akcí už zkušenosti. Navíc ve světě se výborně prezentuje díky Zlaté tretře a do karet jí hraje i termín. V létě roku 2014 už by měl být Městský stadion ve Vítkovicích kompletně zrekonstruován.

„Nový, zrekonstruovaný by měl být dokončen v březnu 2014. Bude to nejlepší stadion pro atletiku ve střední Evropě,“ vysvětluje Oldřich Zvolánek s tím, že nový atletický stánek má mít kapacitu patnácti tisíc sedících diváků.

Na druhou stranu je ale nutno dodat, že novým stadionem disponuje také německý Braunschweig, který byl už favoritem posledních voleb a také ukrajinský Kyjev. Každopádně ambice české atletiky coby pořadatele vrcholných mezinárodních akcí jsou velké.

Velké plány

Oldřich Zvolánek naznačuje, že v hlavách kompetentních osob existuje i střednědobý plán podniků, o které by se chtěl tuzemský atletický svaz ve spolupráci s Ostravou ucházet.

„Uvažujeme, o roku 2016, kdy bychom chtěli udělat mistrovství světa devatenáctiletých, což by byl zase postup o krok výš. Pak v roce 2018 mistrovství Evropy devatenáctiletých. A dokonce je i v plánu, což je ale hodně daleko, v roce 2020 malé mistrovství Evropy mužů a žen.“

Tento nový formát evropského šampionátu bude mít příští rok v Helsinkách premiéru a oproti klasického bude jiný v tom, že na něm bude chybět například maratón anebo chůze.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme