Atletický závod Grand Prix Praha přilákal světové hvězdy i českou špičku

Do pražských ulic dnes opět vyrazí tisíce běžců. Desetikilometrový závod Birell Grand Prix Praha, který patří mezi amatérskými sportovci mezi velmi oblíbené, přilákal i hvězdy světové atletiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všestranná sportovkyně Anežka Drahotová | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Poprvé se v České republice představí Geoffrey Mutai. Keňský vytrvalec zaběhl před třemi lety nejrychlejší maraton všech dob, který ale nemohl být kvůli profilu bostonské trati uznán jako světový rekord.

I mezi ženami jsou největšími favoritkami keňské závodnice, ale pozornost budou čeští fanoušci upírat na medailistku z evropského šampionátu Anežku Drahotovou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mohla bych zvítězit, ale není to úplně moje priorita, říká Anežka Drahotová

„Chtěla bych běžet na úrovni svého osobního rekordu. Vloni se mi tady běželo hodně dobře, až mi to mile překvapilo. Mám ale takovou zkušenost, že když je na nějaké trati první závod výborný, tak ten druhý trošku víc bolí. Takže poběžím, jak to nejlíp půjde,“ říká třetí atletka z dvacetikilometrového chodeckého závodu v Curychu.

Keňské závodnice si pravděpodobně i dnes v Praze poběží ‚svůj' závod, ale s nejlepšími Češkami by se chtěla Anežka Drahotová měřit.

„To bych určitě ráda. Dobře jsou na tom Lucka Sekanová a Petra Kamínková. Přesto doufám, že bych mohla zvítězit. Ale není to úplně moje priorita,“ vysvětluje Anežka Drahotová, která se kromě běžeckých a chodeckých závodů zaměřuje i na cyklistiku.

Sil má ale na závěr sezony ještě dost.

„Když člověk jede na závody, na které se těší a vidí pozitivní energii, je krásné počasí a atmosféra, tak to mě úplně nabíjí. Doufám, že i teď to bude dobrý,“ dodává Anežka Drahotová před závodem, který začne o půl osmé večer.

Vojtěch Bureš, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme