Atletka Rosolová hledá ‚svou‘ disciplínu, překážky ještě nevzdává

Denisa Rosolová je poněkud zvláštní atletka. Vyniká nejen svým tetováním a tím, že je v 25 letech rozvedená. Ze sportovního hlediska upoutá hlavně její všestrannost. A do širokého portfolia svých disciplín se snaží zařadit i běh na 400 metrů překážek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství ČR v atletice, 3. července v Brně. Vítězka běhu na 200 metrů Denisa Rosolová a druhá Kateřina Čechová (vlevo) | Foto: ČTK/AP

Hod kladivem je jednou z mála atletických disciplín, které se Denisa Rosolová úspěšně vyhýbá. Vzhledem k tomu, že závodila i v sedmiboji, to není až tak zvláštní. Na halovém mistrovství Evropy ale vybojovala bronz ve skoku dalekém a loni dokonce vyhrála čtyřstovku. Ale poté, co si na Memoriálu Josefa Odložila zaběhla stejnou trať s překážkami, prohlásila:

„Byla to taková asi hodně velká sranda,“ zhodnotila své 56,41 setinu sekundy trvající počínání Denisa Rosolová. A proč se jí nepovedlo přeběhnout překážky rychleji?

„Chtěla jsem se rozběhnout tak rychle, že jsem se tam nevešla. Byla jsem strašně daleko, musela jsem to jít na druhou nohu, chtěla jsem to ještě v běhu vyměnit, ale prostě to nešlo.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Denisa Rosolová vyzkoušela v atletice už všechny možné disciplíny, naposledy běh na 400 metrů překážek

Jinými slovy, odrážela se slabší nohou, což rozhodně není ideální. Česká rekordmanka v této disciplíně a tréninková partnerka Denisy Rosolové Zuzana Hejnová k tomu řekla:

„No, to je blbý. Mně se to teda ještě nestalo, musím to zaťukat. Je to ale i o tom, že to nemá vyběhané. Na tréninku jsem jí radila, ať bloky otočí tak, jak teď startovala, protože jí to na tréninku šlo. Ale v závodě je to přeci jen jiné.“

Denisa Rosolová jako by dál hledala svou ideální disciplínu. A to, jak ji napadlo vyzkoušet si svou oblíbenou čtyř set metrovou trať ještě i s překážkami, vysvětlila takto:

„Chtěla jsem to prostě vyzkoušet, jestli má cenu to běhat nebo ne. Uvidíme, ještě si to zkusím na republice, aspoň bych mohla jít se Zuzkou, uvidíme,“ přemítala kousek za cílem ještě udýchaná Denisa Rosolová.

Je ale dost možné, že jí experimentování nad překážkami přestane bavit. Aby to mělo smysl, měla by je prý běhat…

„… tak o vteřinu rychleji,“ říká Denisa Rosolová.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme