Atletka Škrobáková je na OH v semifinále stovky překážek

Česká atletka Lucie Škrobáková bude na olympiádě v Londýně bojovat o účast ve finále stovky překážek. V rozběhu totiž zaběhla svůj nejlepší letošní čas 13,01 a postoupila ze třetího místa do semifinále, které je na programu Her zítra večer. Z rozběhů naopak nepostoupil na osmi stech metrech Jakub Holuša ani na patnáctistovce Tereza Čapková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství ČR v atletice, 16. června ve Vyškově. Překážkářka Lucie Škrobáková (vlevo) vyhrála 100 metrů překážek, vpravo je Klára Michalská. | Zdroj: ČTK

Lucie Škrobáková má osobní maximum 12,73, což je zároveň i český rekord. Jenomže na začátku letošní sezony se potýkala se zraněním, šest týdnů kvůli vážnému poškození svalu netrénovala.

„Zadní stehno, tady dole, což mi říkala trenérka, že je pro sprintera neobvyklé, protože ti si většinou natrhnou sval nahoře,“ upřesnila Lucie Škrobáková, co ji trápilo. A zřejmě také připravilo o lepší výsledek na nedávném mistrovství Evropy v Helsinkách, kde skončila v semifinále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lucie Škrobáková postoupila do semifinále olympijského závodu na 100 metrů překážek

Teď už by měla být třicetiletá česká rekordmanka v pořádku a v zítřejším semifinále na olympiádě v Londýně se bude chtít porvat o účast ve finále.

„Cíl splněn, postoupila jsem do semifinále, teď se o to musím poprat a dát co nejlepší čas. Doufám, že v semifinále dostanu čas po třináct vteřin, forma na to doufám je,“ vytyčila si cíl Škrobáková.

Semifinálová brána naopak zůstala zavřená Jakubu Holušovi na osmistovce. V posledním, sedmém rozběhu skončil na čtvrtém místě v čase 1:46,87. Z rozběhů nepostoupila na patnáctistovce ani Tereza Čapková, která skončila s časem 4:12,15 dvanáctá.

Do atletického programu londýnských Her dnes zasáhnou ještě Denisa Rosolová a Zuzana Hejnová, které čeká semifinále na čtvrtce překážek, a také Jiřina Ptáčníková, která se popere ve finále tyčkařek o medaili.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:

Atletika:

Kvalifikace:

Muži:

800 m muži - rozběhy: 1. Kaki (Súd.) 1:45,51, ...27. Holuša (ČR) 1:46,87 - vyřazen.

Disk: 1. Kanter (Est.) 66,39.

Ženy:

1500 m - rozběhy: 1. Aregawiová (Et.) 4:04,55, ...29. Čapková (ČR) 4:12,15 - vyřazena.

100 m překážek - rozběhy: 1. Pearsonová (Austr.) 12,57, ...14. Škrobáková (ČR) 13,01 - postoupila do semifinále.

Koule: 1. Ostapčuková (Běl.) 20,76.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme