Atletka Zuzana Hejnová se uzdravila a vyhlíží halové ME v Praze

Loňská mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek, Zuzana Hejnová, se konečně uzdravila a může naplno trénovat. Světová šampionka se zranila před minulou zimní sezonou a až teď mohla říci, že už ji noha nebolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atletka Zuzana Hejnová se uzdravila a chtěla by stihnout už halové ME v Praze | Zdroj: ČTK

Pro zraněného sportovce je nejtěžší nevrátit se předčasně a všechno, co ho trápí, pořádně vyléčit. Moc dobře to ví překážkář Petr Svoboda a poznala to Zuzana Hejnová.

„Myslím, že už jsem se vyléčila. Jednou jsem to zkusila, že jsem hned po odeznění bolesti začala hodně trénovat, ale bolest se vrátila a ještě ve větší míře,“ vzpomíná na rychlý pokus o návrat česká atletka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nemyslím si, že dřeme méně, ale opravdu to není tak intenzivní, říká k upravenému tréninku Zuzana Hejnová

„Teď volíme postupnou zátěž, aby si noha i celé tělo zvykalo. Jenom tak se dá předejít tomu, aby se zranění vrátilo.“

Zatímco loni vyhrála Zuzana Hejnová úplně každý závod, který na čtyřstovce běžela, letos se trápila a na této trati se ukázala všehovšudy dvakrát. Pak se raději svěřila do péče věhlasného doktora Hanse-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta.

„Říkal, že už to zažil mockrát, že to je úděl atletů. Je to z přetížení, ale není to nic, co by se nedalo vyléčit.“

A nelhal. Ale podstatná byla další informace. Příčina rok trvající bolesti nohy a původně únavové zlomeniny - přetížení. A to prý, i v souvislosti se zraněním Pavla Masláka, došlo také trenérovi pražské Dukly Daliboru Kupkovi.

„Pochopil, že u mě není potřeba, abych už na podzim hodně trénovala. Obecnou fyzičku a kondici mám v sobě danou. Stačí mi, že se trochu hýbu a občas se proběhnu. Pak se dostanu tam, kde jsem byla.“

A to vedlo i k podstatné změně tréninku. Jestliže loni touto dobou už Zuzana Hejnová tvrdě dřela, teď se připravuje poněkud jinak. I když se rozhodně nedá říci, že by se na stadiónu poflakovala.

„Nemyslím si, že dřeme méně, ale opravdu to není tak intenzivní. Běháme toho hodně, ale pořád s rezervou. Opřeme se třeba do posledních dvou úseků, ale neběháme od začátku rychle. Neděláme toho míň, ale není to tak intenzivní. I ostatní ve skupině to uvítali,“ směje se Zuzana Hejnová.

Vrcholem příštího roku pro ni bude mistrovství světa v Pekingu, ale chtěla by se připravit už na halové mistrovství Evropy, které bude v březnu v Praze.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme