Atletka Zuzana Hejnová vynechá kvůli zlomenině halovou sezonu

Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová musí kvůli zlomené kosti v nártu vynechat halovou sezonu. Nejlepší česká sportovkyně loňského roku se zranila během sobotního tréninku. Podle tiskové zprávy atletického svazu by starty sedmadvacetileté závodnice v letní sezoně neměly být ohroženy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová se v Turnově vypořádala s nepříznivým počasí s grácií | Zdroj: ČTK

Svěřenkyně Dalibora Kupky v hale na Srahově špatně došlápla a poranila si nárt. "Trénovala jsem a při čtvrtém úseku jsem najednou pocítila prasknutí v nártu," uvedla Hejnová.

Rentgenové vyšetření v motolské nemocnici odhalilo prasklou kost u prsteníčku levé nohy. O další léčbě Hejnové, která je momentálně v péči profesora Pavla Koláře, rozhodnou lékaři v pondělí.

Rodačka z Liberce má za sebou životní sezonu. Loni vyhrála všech 13 závodů, k nimž nastoupila. Stala se mistryní světa a celkovou vítězkou Diamantové ligy. Zlepšila i český rekord, jenž posunula až na 52,83 sekundy. Zvítězila i v anketě o nejlepší evropskou atletku roku.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme