Atletkou roku bude Hejnová nejspíš znovu. Dál ale touží po zlaté olympijské medaili

Jasnou favoritkou ankety o nejlepšího českého atleta roku je Zuzana Hejnová. Mistryně světa z Pekingu si na slavnostní vyhlašování odskočí z tréninkového kempu v Nymburce a v Praze by mezi desítkou nominovaných neměla mít večer konkurenci. Nikdo další totiž letos medaili ze světového šampionátu nepřivezl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová (ilustrační fotografie) | Zdroj: Reuters

„Moc jsem nevěřila, že budu schopná vrátit se zase na vrchol. Získat znovu zlato, to je úplně skvělé,“ radovala se bezprostředně po obhajobě titulu na čtvrtce překážek v Pekingu Zuzana Hejnová.

Začátek roku jí přitom vůbec nevyšel. Na domácím halovém mistrovství Evropy si vyzkoušela osmistovku a skončila hned v rozběhu. Její výkon tehdy hodně ovlivnila pauza způsobená zdravotními problémy v minulém roce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zuzana Hejnová uvažuje, že kvůli úspěchu na olympijských hrách vynechá halové mistrovství světa

Teď už ale vstoupila do hrubé fyzické přípravy bez problémů, a tak se těší i na zimní sezónu. Navíc, když bude mistrovství republiky na konci února poprvé v nové ostravské hale namísto tradiční pražské Stromovky.

„Šampionát bude konečně v jiném prostředí. V Ostravě třeba bude větší divácká kulisa. Mistrovství republiky si vždycky užívám. V hale závodím vcelku ráda.“

Přestože nemá dobré vzpomínky na své první pokusy na trati 800 metrů, půlku na zakrytém oválu by si chtěla znovu vyzkoušet.

„Jednu si určitě zaběhnu,“ plánuje. „Zajímalo by mě to. Letos v hale jsem neměla takovou formu a nebyla na tom fyzicky tak dobře, jako jsem teď,“ říká.

Hlavní disciplínou v zimní sezóně bude pro Hejnovou poloviční trať, ale mistrovství světa v americkém Portlandu pravděpodobně vynechá.

„Budeme to hodně zvažovat. Myslím si, že tam nepojedu. Jde o nešťastný termín. Šampionát je navíc v Americe, musela bych se srovnávat s časovým posunem,“ přibližuje dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová, že by jí halový šampionát v polovině března už zasahoval do letní přípravy.

Na ME spíš než na halové MS

„Před olympiádou nás čeká ještě mistrovství Evropy, a to absolvuju radši než mistrovství světa,“ dodává s tím, že na červencovém evropském šampionátu v Amsterdamu může běžet svou hlavní trať s překážkami, což v hale nejde.

Na srpnovém vrcholu, olympijských hrách v Riu, by ráda vylepšila své třetí místo z Londýna.

„Pořád mi chybí zlato z olympiády, je mým obrovským cílem. Udělám pro to letos maximum. Důležité je zdraví. Jakmile budu zdravá, tak můžu předvádět skvělé výkony, od toho se bude vše odvíjet,“ věří pravděpodobná vítězka večerní ankety o nejlepšího českého atleta roku Zuzana Hejnová, že si všechno zlé vybrala v roce 2014.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme