Bába splnil na devátém ročníku Ostravské laťky limit pro halové mistrovství Evropy

Jaroslav Bába na mítinku Ostravská laťka splnil limit pro halový evropský šampionát. Bronzový medailista z Atén svůj první start v halové sezoně absolvuje pravidelně v Ostravě a zdá se, že speciálně prostředí Multifunkční haly vedle ČEZ Arény mu nosí štěstí. Bába se v těchto prostorách objevil teprve potřetí a pokaždé zde dokázal vyhrát. Limit na mítinku splnil i slovenský reprezentant Bubeník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Bába, vítěz Ostravské laťky 2013.

Jaroslav Bába, vítěz Ostravské laťky 2013. | Zdroj: ČTK

Bába pokaždé v posledních třech ročnících dokázal na Ostravské laťce skočit limit pro příslušný halový šampionát. V roce 2011 z toho byla letenka do Paříže na halové mistrovství Evropy. Loni si ostravským výkonem zase zajistil účast na halovém mistrovství světa v Istanbulu. Kvalifikační hattrick teď zkompletoval Bába výkonem 226 centimetrů.

„Dva roky zpátky, když jsem byl druhý na halové Evropě, tak jsem tady také začal výkonem 226, tak kdyby to šlo takhle dál, tak bych byl rád, no, spokojenost. Těch 226, to byl pokus úplně v pohodě, ten byl vysoký. Ještě to chce se vyzávodit a určitě to půjde nahoru. Vím, že na to mám. A zaplať pánbůh aspoň za ten limit dneska,“ řekl Bába.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Ostravské laťce natáčel redaktor Radim Sajbot.

Kromě Báby se radoval ze zajištění účasti na březnovém halovém šampionátu starého kontinentu ve švédském Goteborgu také Matúš Bubeník. Slovenský reprezentant studující v Brně skončil na Ostravské laťce druhý. Požadovaných 226 centimetrů skočil na rozdíl od Báby až na druhý pokus.

„Sám jsem to nečekal, popravdě. Šli jsme první závod a je to prostě super, pocity výborné. V podvědomí jsme to chtěli, co nejdřív zmáknout ten limit, ale nečekali jsme to, já jsem to osobně nečekal,“ řekl Bubeník.

Není se co divit, vždyť Bubeník si ostravským výkonem vylepšil o jeden centimetr své halové maximum.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme