Barbora Špotáková odpočívá po sezoně. Stihla bowling i úklid

Corny atletický středoškolský pohár má před sebou svůj 29. ročník. Na zápolení studentů prvních až čtvrtých ročníků středních škol bude jako patronka znovu dohlížet olympijská vítězka a světová rekordmanka v oštěpu Barbora Špotáková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková | Foto: Tomáš Adamec

"Jsem ráda, že jsem před pěti lety dostala důvěru. Jsem aktivní atletka a mladí mě mohou sledovat v televizi a můžu je inspirovat. Někteří to berou z legrace, ale s některými jsme se potkala nejdříve na Corny Cupu a pak v reprezentaci dospělých," usmívá se Špotáková.

Na mysli má například Jakuba Holušu, který byl společně s ní v reprezentační výpravě na letošním mistrovství Evropy. Tam Barbora vybojovala jedinou českou medaili, a to bronzovou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Barbora Špotáková odpočívá po sezoně. Stihla bowling i úklid

Nebýt bolavého lokte mohlo být umístění možná ještě lepší. Když se ale atletky zeptáte dnes, jak její loket vypadá, začne si inkriminovanou část těla se zájmem prohlížet.

"Vypadá docela dobře. Je teď v pořádku, stejně jako achillovka to bylo spojené s házením oštěpu naplno. Jakmile jsem přestala závodit a nervovat se, tak se to zlepšilo. Operace mě snad nečeká," doufá olympijská vítězka z Pekingu.

Přes léto toho dost najezdila na inlinech, na kole a vylepšila si i svůj bowlingový rekord na rovných dvě stě bodů. Zkrátka se bavila bez trénování.

Důležitý psychický odpočinek

"Je to skoro měsíc a musím říct, že už chuť do tréninku mám. Potřebovala jsem si odpočinout hlavně psychicky, připadala jsem si o pět let starší. Teď spíš aktivně odpočívám, potkávám se s kamarády. Konečně jsem také uklidila po stěhování," vypočítává Barbora Špotáková své letní aktivity.

Nyní už ale začíná myslet na nadcházející sezónu, která bude mít vrchol na světovém šampionátu. Vstoupí do ní s novým trenérem Janem Železným.

"Už jsme přemýšleli nad tím, jak trénink bude vypadat. Moc se na to těším a hlavně se těším na to, jak budu trénovat ve skupině. Poslední dobou jsme trénovala často sama a to také není úplně dobré," říká znovu plná sil Barbora Špotáková.

Petr Kadeřábek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme