Barbora Špotáková už zase závodí. V Domažlicích hladce překonala 60 metrů

Oštěpařka Barbora Špotáková, dvojnásobná olympijská vítězka, už zase závodí. 113 dní poté, co se jí narodil syn Janek, vyhrála prvním pokusem na domažlickém mítinku zvaném Hvězdné házení na Chodsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková | Foto: ČTK

Nezvyklé ticho provázelo první návratový hod Barbory Špotákové. Diváci se probudili, až když oštěp letěl. A proletěl se pěkně, až do vzdálenosti 62,33 metru.

A nejen s výkonem byla čerstvá maminka spokojená.

Přehrát

00:00 / 00:00

Špotáková po návratu

"Jsem moc ráda, že jsem tohle udělala. Protože když si představím tu nervozitu po roce nezávodění... A kdybych návrat odložila na příští rok, byly by to dva roky od závodu. A to by nervozita byla ještě o hodně větší, takže jsem ráda, že jsem si to vyzkoušela a letošní sezonu jsem absolvovala. Sice jedním závodem, ale znova jsem si vše připomněla."

Tak popisovala Barbora Špotáková po závodu své pocity. Slovo nervozita používala častěji, než je u ní obvyklé. Z jednoduchého důvodu. "Nejtěžší bylo ukočírovat nervozitu. Ta byla veliká. Klid jsem ale potom našla."

Barbora Špotáková je po pauze v dobré kondici, nyní se vrací se k závodění

Číst článek

Další dva pokusy se jí nelíbily, úmyslně je přešlápla. Proč už to svěřenkyni Jana Železného tak nešlo? Právě proto, že jí první pokus vyšel nad očekávání a byla příliš klidná. Čtvrtý pokus pak byl její poslední.

"Potom už hrozí trochu i zranění. Já bych to pak chtěla hodit spíš jen rukou nebo hlavou. Tělo už přece jen na tolik hodů nemá."

Jinak si ale Barbora Špotáková nemohla návrat vynachválit. "Lidí je akorát. Nakonec je i krásné počasí. Myslím si, že jsem skutečně udělala moc dobře, že jsem šla ještě letos závodit."

Návrat se konal pět let po rekordu

A navíc přesně pět let od chvíle, kdy překonala světový rekord. I na to si vzpomněla.

"Mnohokrát. Maminka má dneska narozeniny a je to pět let od výročí svěťáku. Hodila jsem sice o deset metrů méně, ale myslím si, že je to pěkný příslib do příští sezony. Velký příslib. Dnešní den je opravdu krásná vyhlídka do příštího roku," vyhlížela vzdálenější budoucnost rodačka z Jablonce. Ale kvůli té velice blízké už utíkala novinářům za hladovým synem Jankem.

"Musím za ním běžet. Už na mě čeká, a s prázdným žaludkem. Musím se ale propracovat davem lidí, protože tady je doopravdy docela zájem," omlouvala se i tímto Barbora Špotáková divákům, proč se jim hned po závodě nemohla věnovat.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme