Běh rodným krajem Emila Zátopka ovládli Keňané

Dvanáctý ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka ovládli zahraniční běžci. V kategorii mužů i žen zvítězili na trati mezi Kopřivnicí a Rožnovem pod Radhoštěm zástupci Keni, v ženské kategorii byl dokonce výrazně překonán traťový rekord. Role startérky se ujala Dana Zátopková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závodníci Pražského maratonu 2014 na Karlově mostě | Foto: ČTK

V kategorii mužů si vítězství připsal Keňan Gilbert Kipkosgei, mezi ženami vládla Chemtai Consalater Yadaaová. Oba vítězové závodí za maďarský tým Benedek.

„Navázal jsem kontakt s panem Benedekem, který má tým Keňanů, kteří vyráží v rámci České republiky a okolních států na běžecké závody. Na základě bližší známosti k nám rád přijíždí, aniž by chtěl po běžce startovné,“ vysvětluje Jiří Harašta, ředitel závodu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dvanáctý ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka ovládli Keňané z maďarského týmu Benedek

V rámci běhu na 22,3 kilometru padl i traťový rekord. „V kategorii žen došlo k výraznému posunu. Vítězná Keňanka ho posunula o 3 a půl minuty. Tak výrazný rozdíl na tak náročné trati jsme neočekávali. Do budoucna bude zřejmě těžký oříšek čas překonat,“ předpokládá ředitel závodu.

Dobře se umístili i čeští závodníci. Mezi muži doběhl na šestém místě Jan Kohut, v ženském závodě skončila na třetím místě Martina Vévodová. V cíli ocenila úspěšná závodníky manželka Emila Zátopka Dana, která běh také odstartovala.

Radim Sajbot, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme