Blesková zpráva

Střelba v nemocnici v Ostravě

Běloruská koulařka Ostapčuková nesmí kvůli dopingu rok závodit

Lehčí než klasický dvouletý distanc dostala dopingová hříšnice z olympijských her, původní vítězka soutěže koulařek, Naděžda Ostapčuková. Národní antidopingová agentura přihlédla k tomu, že se trenér Jefimov přiznal, že dal Bělorusce do jídla bez jejího vědomí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Takhle slavila koulařka Ostapčuková olympijský triumf. Teď o něj kvůli dopingu přišla | Zdroj: Reuters

Alexander Jefimov, který dal Bělorusce metonolon do jídla kvůli tomu, že se obával o její výkonnost, nesmí trenérskou činnost vykonávat čtyři roky.

Běloruská koulařka prošla před olympiádou v Londýně dvěma kontrolami, které byly negativní, a na své nevinně proto od začátku jednoznačně trvala.

Naděždě Ostapčukové se v Londýně podařilo porazit včechny soupeřky vynikajícím výkonem 21,36 metru, ale její radost následně utnuli antidopingoví komisaři, kteří našli v jejím vzorku anabolický steroid metonolon. Mistryni světa z roku 2005 následně organizátoři zlatou medaili odebrali a vítězství z Pekingu obhájila Novozélanďanka Valerie Adamsové.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme