Švédsko 6:1 Norsko

Běloruským kladivářům vrátí medaile z OH

Běloruští kladiváři Vadim Děvjatovskij a Ivan Tichon opět dostanou stříbrnou a bronzovou medaili z olympijských her v Pekingu. Oba atleti podle analýzy vzorků na Hrách dopovali, testování ale podle arbitrážního soudu CAS neprobíhalo podle řádů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doping - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Děvjatovskij i Tichon měli při dopingové kontrole v těle nestandartní množství testosteronu, oba ale své provinění před disciplinární komisí popřeli. Arbitrážní soud tedy začal jejich případ zkoumat, vyslechl kladiváře i pracovníky antidopingové laboratoře.

Jak CAS v konečném rozsudku uvedla, členové laboratoře nebyli schopni plnohodnotně zdůvodnit, proč došlo k přerušení automaticky prováděného testu metodou spektrometrie radioizotopů IRMS.

To znamená, že analýza A a B vzorků probíhala rozdílným způsobem, což se nesmí. Děvjatovskij, který už jednou dopoval, se tak vyhnul doživotnímu distanci, Tichon měl dostat dvouletý zákaz.

Současní medailisté, celkově čtvrtý Maďar Krisztian Pars a pátý Japonec Kodži Murofuši, o cenné kovy přijdou.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme