Běžkyni Vrabcovou čeká další výzva. Na Pražském maratonu se pokusí kvalifikovat na OH v Riu

Lyžařku a v současnosti hlavně atletku Evu Vrabcovou čeká velká výzva. V neděli se postaví na start Pražského mezinárodního maratonu a hned při svém debutu na klasické trati chce bojovat o limit na olympijské hry v Riu. A přestože její tréninkové časy vypadají velmi dobře, má z populárního závodu zdravý respekt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Vrabcová na ústeckém půlmaratonu zářila. | Foto: Martin Dušek

„Rozhodně ano. Nikdy jsem to neběžela, je to úplně něco jiného. Je to nevyzpytatelné, protože se může stát úplně cokoliv, takže k tomu i tak přistupuji. Ale já už asi 15 let říkám, že bych ten maraton jednou chtěla běžet a teď je to tady,“ vyzařuje z Evy Vrabcové spíš natěšení než sebemenší náznaky strachu z neznámého.

Takhle dlouhou trať ještě nikdy neběžela ani v tréninku, nepočítáme-li samozřejmě závody s lyžemi na nohou, ale podle skvělého času na dubnovém pražském půlmaratonu by mohla útočit i na limit pro Hry v Riu - tedy 2 hodiny a 35 minut.

Přehrát

00:00 / 00:00

Běžkyni Evu Vrabcovou čeká první maraton v životě. Může se stát cokoliv, říká

„Určitě je to sen každého sportovce, ale neupínám se k tomu. Je to první pokus a první maraton, takže jak říkám – může se stát cokoliv. Já si chci hlavně užít ten samotný závod. Tím, že letos budu běhat, tak si těch závodů chci užít co nejvíc. Myslím si, že pražský maraton je tak obrovsky nádherný závod, že ať to dopadne jakkoliv, tak to bude obrovský zážitek,“ říká si pátá běžkyně na lyžích z volné třicítky na zimních olympijských hrách v Soči.

Kvůli atletice přerušila minulý týden svou lyžařskou kariéru a chce se teď naplno věnovat silničním běhům.

„Všichni s tím nebyli úplně ztotožnění. Trošku mě mrzí, že se to spustilo takto před maratonem, ale protože Svaz lyžařů musel oznámit reprezentace, tak se to stalo takhle. To mě trošku mrzelo, nicméně toho zatím nelituji,“ doplňuje Eva Vrabcová před svým premiérovým maratonem, který pro ni bude zároveň prvním a jediným pokusem o limit na olympijské hry v Riu.

Pokud by ale požadovaný čas v neděli nezaběhla, má i tak o motivaci postaráno, protože se na zmiňovaném pražském půlmaratonu nominovala na červencové mistrovství Evropy v Amsterdamu.

Od příštího týdne navíc začne spolupracovat s atletickou legendou Jarmilou Kratochvílovou.

Jakub Marek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme