Bolt dál láme rekordy. Soupeřům utekl i na dvousetmetrové trati

Jamajský sprinter Usain Bolt triumfoval na mistrovství světa v Berlíně na dvousetmetrové trati a opět ve světovém rekordu. Svůj vlastní nejrychleší čas vylepšil o celých 11 setin sekundy a po vítězství na stovce získal sprinterský double. Bolt se navíc stal prvním atletem historie, kterému se to povedlo ve světových rekordech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usain Bolt | Zdroj: ČTK

Nejrychlejší muž planety Bolt byl po úžasném výkonu na stovce největším a prakticky jediným favoritem závodu na dvojnásobné trati. Svou pozici naprosto s přehledem potvrdil a nevadil mu v tom ani protivítr o síle 0,3 metry za sekundu.

Na den přesně rok po svém olympijském triumfu časem 19,19 vylepšil svůj vlastní světový rekord o celých 11 setin. Druhému Edwardovi z Panamy přitom utekl o 62 setin sekundy. Třetí skončil Američan Spearmon.

Bolt tak jako čtvrtý muž historie získal sprinterský double, tedy zlato na sto i dvousetmetrové trati. Před ním to dokázali jen Američané Maurice Greene v Seville 1999, Justin Gatlin v Helsinkách 2005 a Tyson Gay před dvěma lety v Ósace. Bolt ale jako jediný oba tituly získal ve světových rekordech.

Milan Kopp, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme