Bolt, Gatlin nebo někdo další? Olympijský sprint slibuje pořádné drama

Souboj o nejrychlejšího muže světa tradičně patří k vrcholům olympijských her a letos tomu nebude jinak. Na 10 sekund se téměř zastaví veškeré dění a stovky milionů lidí se zaměří na očekávaný závod na 100 metrů. Hlavními postavami by měli být Jamajčan Usain Bolt a Američan Justin Gatlin, kteří se na dráze potkali naposledy loni v srpnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sprinter Usain Bolt | Zdroj: Reuters

Na světovém šampionátu v Pekingu byl jasným favoritem Gatlin. Muž s dopingovým škraloupem, který ovládl stovku už na olympijských hrách v Athénách před 12ti lety ale nezvládl finále psychicky a o setinu sekundy nakonec s jamajským bleskem prohrál. A ve stejný scénář Bolt věří i letos. Moc toho sice nedozávodil, ale na svého velkého rivala si věří.

Přehrát

00:00 / 00:00

Usain Bolt a jeho největší vyzyvatel Justin Gatlin se utkají na OH v Riu

„Je jasné, že to bude velký souboj, ale loni jsem už dokázal, že mám dost mentální síly, abych to zvládnul. Gatlin celou sezonu vyhrával a poprvé poznal, když se ho všichni ostatní snaží dohnat. Když pořád vítězíte s velkým náskokem, tak je to na velké soutěži hodně psychicky náročné. Letos ale budu na olympiádě ještě lepší a budu bojovat do poslední sekundy,“ slibuje Bolt.

Ten v Londýně při své letošní premiéře na dvoustovce ukázal časem 19,89, že je na Hry v Riu skvěle připraven. A jako by se toho trochu zalekl právě Gatlin, který se v amerických médiích s nelibostí vyjádřil o tom, že Jamajčan bude závodit na Hrách v Riu, přestože odstoupil z domácího šampionátu, který byl zároveň olympijskou kvalifikací.

Vzestup mladé hvězdy

Bolt pak vrátil úder s tím, že Američan není zrovna tím, kdo by měl kritizovat, čímž narážel na Gatlinovu dopingovou minulost. Kromě dvou hlavních hvězd světového sprintu ale bude zajímavé sledovat i jednadvacetiletého Trayvona Bromella

„Myslím, že Bromell je jeden z atletů, kteří můžou na dráze zazářit. Párkrát jsem ho viděl na stovce a je opravdu skvělý technicky, tvrdě pracuje a myslím, že je to jeden ze sprinterů, kterým bude patřit budoucnost našeho sportu,“ chválí Bolt mladého Američana, který je v letošních světových tabulkách na stovce druhý za Gatlinem.

A přestože je Brommel budoucností sprintu, většinu pozornosti si pro sebe usurpují dva muži, kteří se na atletických závodech poctivě vyhýbají a do bloků spolu zakleknou po roce na blížících se olympijských hrách v Riu.

Stanislav Zbyněk, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme