Bolt se vrací. Stovku zaběhl pod 10 sekund a věří si i na Gatlina

Letošní sezóna je pro fenomenálního sprintera Usaina Bolta kvůli zraněním složitá. Začátkem návratu jeho dominance může být triumf na závodě Diamantové ligy na londýnském Olympijském stadionu. Trojnásobný vítěz z LOH 2012 tu zaběhl svůj nejlepší letošní výkon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usain Bolt na mítinku v Londýně | Zdroj: Reuters

„Byl to docela dobrý běh, jsem spokojený s mým výkonem. Při rozbíhání to bylo dobré, závěr už tak povedený nebyl. Ale to je pouze jedna část," říkal po finále Usain Bolt.

Až do londýnského mítinku letos vyrazil slavný Jamajčan do závodu na 100 metrů pouze jednou, a v dubnu se nedostal pod hranici 10 sekund.

Přehrát

00:00 / 00:00

bolt.mp3

Teď se mu to povedlo hned dvakrát, když v rozběhu i ve finále byl v cíli byl za 9,87.

Aktuální formu, a to hlavně kvůli světovému šampionátu, který bude v Pekingu za měsíc. A zklamaný nejrychlejší sprinter historie nebyl.

„Rozhodně mě to povzbuzuje k tomu, abych se dál zlepšoval. Jsem rád, že můj trénink funguje a všechno do sebe zapadá,“ těšilo jamajského rychlíka.

Ve světových tabulkách na stometrové trati je před ním hned pět sprinterů. A nejrychlejším z nich je Justin Gatlin. I toho ale Jamajčan může porazit. „Bezpochyby," smál se světový rekordman.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme