Bolt v Londýně obhájil titul na 100 metrů v novém olympijském rekordu

Jamajský sprinter Usain Bolt vyhrál královský stometrový sprint na olympijských hrách a obhájil zlato z Pekingu. Na londýnské dráze předvedl čas 9,63, kterým překonal vlastní olympijský rekord z minulé olympiády. Stříbro bral jeho krajan Blake, třetí byl Justin Gatlin. V nejrychlejším sprintu historie tak poprvé nestačil na medaili ani čas 9,80 sekundy.

Bolt slaví další vítězství

Bolt slaví další vítězství | Zdroj: ČTK

Bolt získal rozhodující náskok na šedesáti metrech, na kterých běželi všichni sprinteři vyrovnáni vedle sebe. Dopředu se propracovali vítězové semifinále Gatlin a Blake. Naopak zklamáním skončil závod pro dalšího Jamajčana Asafu Powella, který s bolestí proskákal cílem jako poslední.

Bez medaile zůstal exmistr světa Tyson Gay. Skvělý čas 9,80 mu stačil jen na čtvrté místo. V čase pod 10 vteřin běželi všichni finalisti s výjimkou zraněného Asafy Powela.