Brazilci na něj bučeli, chuť si tyčkař Lavillenie chce spravit před domácím publikem

Olympijská soutěž tyčkařů v Riu vyvolala velké emoce a světový rekordman Reanud Lavillenie se na ni pokusí co nejrychleji zapomenout. K tomu mu může pomoct dnešní závod prestižní Diamantové ligy doma v Paříži. Tam se téměř jistě nesetká s podobnými projevy publika, jako tomu bylo v Brazílii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První zlato v Portlandu suverénně získal Renaud Lavillenie | Foto: Getty Images for IAAF

Bučení a pískot horkokrevných jihoamerických fanoušků doprovázely finálový skok hvězdy současné tyčky. Lavillenie se tak už těší na závody v Evropě, kde je přeci jen vyzrálejší atletické prostředí.

„Jsem zklamaný a frustrovaný, protože mě to připravilo o požitek ze soutěže. Bohužel jsem Ria odjel s negativním obrázkem brazilského publika. Je to škoda, nemyslím, že jsou opravdu takoví, že úmyslně chtějí někoho poškodit. Ale co jsem zažil, takové bylo,“ popisoval Francouz situaci, kdy Brazilci nechtěli, aby Lavillenie sesadil z prvního místa nakonec překvapivého vítěze - domácího Thiaga Braze Da Silvu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Renaud Lavillenie chce znovu vyhrát. Překazit mu to na Stade de France bude chtít i Jan Kudlička

V emocích pak světový rekordman a druhý muž soutěže přirovnal chování publika k fašistické olympiádě v Berlíně a roku 1936, za což se následně omluvil.

Dnes se ale může těšit na úplně jiný projev publika. Na Stade de France ho poženou desetitisíce fanoušků

„Určitě mám stále velkou motivaci. Dnešní soutěž je pro mě velmi důležitá kvůli tomu, že potřebuji body do Diamantové ligy a také protože rád skáču před domácím publikem. Navíc jsem poslední dva závody nevyhrál, takže chci zase vítězit. Na to se musím zaměřit a to je teď moje hlavní výzva,“ těší se Lavillenie.

V soutěži se představí i čtvrtý z Ria – Čech Jan Kudlička.

Do Brazílie se naopak nepodívala suverénka letošní stovky překážek a favoritka dnešního závodu v Paříži Američanka Kendra Harrisonová. Té totiž nevyšel domácí šampionát. Přestože před olympiádou překonala 18 let starý světový rekord, na Hry si musí ještě 4 roky počkat

„Dívala jsem se na všechny závody, včetně toho mého. Ale taková jsou kritéria a já teď musím tvrdě pracovat, aby se mi povedl konec sezony. Vím, že teď jsem na tom mnohem lépe než na mistrovství Spojených států. Jsem silnější, rychlejší a mám na to, abych se ještě dál zlepšovala," říká překážkářka.

V hlavní části pařížského mítinku, který začne ve 20 hodin, budou mít velké ambice i čeští oštěpaři Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch. Mezi výškařkami se představí i Michaela Hrubá.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme